توزیع یک هزار بسته معیشتی دیگر در قالب هجدهمین مرحله کمک های مؤمنانه
توزیع یک هزار بسته معیشتی دیگر در قالب هجدهمین مرحله کمک های مؤمنانه

مهرتبریز-یک هزار بسته معیشتی دیگر ، توسط سپاه ناحیه امامت تبریز و در قالب کمک های مؤمنانه ، به خانواده های کم بضاعت و آسیب دیده از بیماری منحوس کرونا، توزیع شد. به گزارش خبرنگار ما، فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز در این مراسم که در مسجد جامع حضرت امام خمینی (ره) محله آخماقیه برگزار […]

مهرتبریز-یک هزار بسته معیشتی دیگر ، توسط سپاه ناحیه امامت تبریز و در قالب کمک های مؤمنانه ، به خانواده های کم بضاعت و آسیب دیده از بیماری منحوس کرونا، توزیع شد.
به گزارش خبرنگار ما، فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز در این مراسم که در مسجد جامع حضرت امام خمینی (ره) محله آخماقیه برگزار شد، ضمن تقدیر از مردم، خیرین ولایت مدار، بسیجیان و هیئت امناء مساجد در راستای تهیه بسته های معیشتی گفت: سپاه ناحیه امامت تبریز، از اولین روزهای شروع رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در لبیک گویی به فرامین مقام معظم رهبری تا کنون، هجده مرحله کمک مؤمنانه برگزار و دهها هزار بسته معیشتی، بهداشتی، لوازم التحریر و گوشت گرم، به خانواده های نیازمند شناسائی شده، توزیع کرده است.
سرهنگ پاسدار حسین پوراسماعیل افزود: در مرحله هجدهم هم، بیش از هزار بسته معیشتی، به ارزش هر بسته حدود ۵۰۰ هزار تومان و ۶۰۰ بسته لوازم التحریر به دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند اهداء شد.
وی نقش حرکتها و مشارکتهای مردمی در حل مشکلات را یک امر مهم و تأثیر گذار عنوان کرد و گفت: سابقه نشان داده است که هر وقت مردم پای کار آمده و در مسائل اجتماعی در کنار و همراه با نهادهای حاکمیتی بوده اند، نتیجه مطلوب حاصل شده است.

معاون اجرائی سپاه عاشورا نیز در این مراسم اظهار داشت: مردم، صاحبان اصلی انقلاب اسلامی ایران هستند و به همین خاطر، خدمت به مردم در این انقلاب، مثل عبادت برای خدا است.
سرهنگ پاسدار کاظم قلعه با بیان اینکه مردم ایران هم همواره در همه بزنگاهها و بحرانها، حامی و پشتیبان انقلاب بوده اند، گفت: در دوران همه گیری کرونا که از لحاظ اقتصادی، فشار و سختی هایی متوجه نظام بود، باز خود مردم در کنار مسئولین و خادمین ملت، با انفاق و از خودگذشتگی، رزمایش کمک مؤمنانه را برگزار کردند.
وی افزود: دین مبین اسلام و پیامبر اکرم (ص) خود مروج و الگوی اصلی انفاق بوده اند و به همین خاطر است که پیروان آنها، از جان و مال خود برای کمک به همنوعانشان دریغ نمی کنند.

فرمانده پایگاه مقاومت مسجد امیرالمؤمنین آخمقیه هم در ادامه مراسم با اشاره به تلاشهای بی منت بسیجیان و فرمانده ولایت مدار سپاه ناحیه امامت تبریز، در مواقع سخت و بحرانی گفت: بسیج و سپاه، خدمت رسانی بدون وقفه و بدون چشم داشت در بحرانها و سختی ها را وظیفه ذاتی خود می داند.
رضا زباندار گفت: با مشارکت مردم و خیرین این منطقه، تا کنون بیش از چندین مرحله کمک های مؤمنانه در این مسجد برگزار شده است که در این مرحله هم علاوه بر هزار بسته معیشتی، ۶۰۰ پک آموزشی از قبیل کیف، دفتر و لوازم التحریر هم، با هزینه کرد یک میلیارد ریال به دانش آموزان نیازمند اهداء خواهد شد.

پس از اتمام مراسم، توزیع بسته‌ها با حضور مسئولین محلی و خانواده های معظم شهدای مدافعان حرم شهیدان جوانی و زوار جنت، انجام شد.