توزیع ۲هزار سبد غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه آذربایجان شرقی
توزیع ۲هزار سبد غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه آذربایجان شرقی

مهر تبریز: معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی از توزیع دو هزار سبد غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه استان در قالب طرح همسفره خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، خالد سیار با اشاره به اینکه سه میلیارد و ۵۵۷ میلیون ریال برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال در سه ماهه نخست سال‌جاری هزینه شده است، گفت: اکنون یک هزار و ۵۱۳ کودک دچار سوء تغذیه تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند که با ارائه سبد غذایی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی تغذیه مناسب تلاش داریم مشکل آنان را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۱ نفر از این کودکان بهبود یافته و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شده اند، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری دو هزار و ۸۳ سبد غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه کودکان مبتلا به سوء تغذیه هر شش ماه یک بار توسط مرکز بهداشت مورد پایش قرار می‌گیرند که در صورت بهبودی کامل از چرخه‌ی حمایتی خارج می‌شوند، افزود: پس از خروج کودکان بهبود یافته، افراد واجد شرایط دیگری با نظر کارشناسان مرکز بهداشت استان تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

سیار با دعوت از خیران استان برای تهیه و توزیع بسته‌های غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه گفت: طرح همسفره به منظور کمک به رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند اجرا می‌شود تا با یاری خیران سبد غذایی مورد نیاز تهیه شده و در اختیار آنان قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه ۲۰۰ کودک مبتلا به سوء تغذیه در نوبت دریافت کمک نقدی و سبد غذایی هستند افزود: سرانه پرداختی به ازای هر کودک به صورت ماهیانه مبلغ ۷۴۸ هزار ریال است که به کارت های بانکی آنها واریز می شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان از اجرای طرح همسفره برای کمک به درمان کودکان نیازمند دچار سوء تغذیه خبر داد و گفت: طرح همسفره با هدف تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر شش سال که سرپرستان آنها توانایی مالی کافی را ندارند اجرا می شود.

سیار در رابطه با نحوه مشارکت خیران در طرح همسفره گفت: نیکوکاران می توانند با مراجعه به سایت همسفره امکان انتخاب چند سبد غذایی برای هر کودک به مبلغ ماهانه حداقل ۷۴۸ هزار ریال را تقبل کنند.