توزیع ۲۱۱۴ تن کود شیمیایی و حدود ۶۶۳ تن بذور غلات و نخود و علوفه در شهرستان مراغه
توزیع ۲۱۱۴ تن کود شیمیایی و حدود ۶۶۳ تن بذور غلات و نخود و علوفه در شهرستان مراغه
مهرتبریز- معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه از توزیع 2114 تن کود شیمیایی و حدود 663 تن بذور غلات و نخود و علوفه در پاییز 99 در شهرستان مراغه خبر داد.

مهرتبریز- معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه از توزیع ۲۱۱۴ تن کود شیمیایی و حدود ۶۶۳ تن بذور غلات و نخود و علوفه در پاییز ۹۹ در شهرستان مراغه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، مهندس اسماعیل کریمی اصل در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب در خصوص توزیع نهاده های کودی در شهرستان گفت: با توجه به افزایش قیمت کودهای فسفره در سال زراعی جاری با برنامه ریزی صورت گرفته کود سوپر فسفات  ۱۳۳ تن حدود ۷۸ درصد کل سهمیه شهرستان جذب و در بین زارعین منطقه توزیع گردید و مابقی نیاز فسفر مزارع پاییزه شهرستان از طریق کودهای آلی و زیستی تامین گردید.

وی با اشاره به اهمیت تولید محصول سالم و نقش کودهای زیستی و آلی در این پروسه افزود: ۱۶۰ تن کود زیستی بایوفسفات گرانوله و ۹۳۰۰ لیتر کودهای زیستی مایع فسفاته مجموعاً در سطح ۹۸۵۰ هکتار مزارع گندم زیر کشت  این شهرستان مورد استفاده قرار گرفته است همچنین توزیع کود اوره در طی کاشت پاییزه به میزان ۱۹۱۶ تن حدود ۹۳ درصدکل سهمیه شهرستانی بوده است.

وی در خصوص تامین بذر مورد نیاز زارعین شهرستان مراغه افزود: بذر گندم از ارقام طبقه گواهی شده ۶۲۵ تن و بذر جو حدود ۲۸ تن در سطح شهرستان توزیع و کشت گردیده است و نیز ۶۵۰ تن بذور ارقام جدید نیز توسط واحدهای بوجاری مستقر در شهرستان به صورت خودمصرفی در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه وضعیت تامین بذر نخود را  ۷٫۵ تن انواع ارقام بهاره و پاییزه و بذر علوفه را حدود ۳ تن بذور انواع ارقام علوفه دیم اعلام نمود و گفت: حدود ۴۶ هکتار نخود به صورت پاییزه و ۲۶ هکتار ارقام علوفه به صورت انتظاری در منطقه کشت گردیده است و الباقی به صورت بهاره کشت خواهد گردید.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵