توزیع ۳۰۰۰ بسته آموزشی و ترویجی توسط مدیریت شیلات  استان آذربایجان شرقی به مربیان و مروجان
توزیع ۳۰۰۰ بسته آموزشی و ترویجی توسط مدیریت شیلات  استان آذربایجان شرقی به مربیان و مروجان

مهرتبریز-مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از توزیع تعداد سه هزار بسته آموزشی مصرف و طبخ آبزیان در قالب تفاهم نامه های استانی خبر داد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛، مهندس قاسم جعفروند در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: بررسی ها  نشان می دهد که بانوان در […]

مهرتبریز-مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از توزیع تعداد سه هزار بسته آموزشی مصرف و طبخ آبزیان در قالب تفاهم نامه های استانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛، مهندس قاسم جعفروند در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: بررسی ها  نشان می دهد که بانوان در کلیه فعالیتهای کشاورزی و تولیدی نقش داشته و علاقه مندی بسیاری برای شرکت در کلاسهای ترویجی و آموزشی در جهت توسعه اجتماعی و فردی دارند لذا لزوم توجه به فراهم نمودن امکانات و ضروریات آگاه سازی زنان بویژه زنان روستایی با استفاده از رسانه ها، نشریات و  برگزاری کلاسهای ترویجی و آموزشی برای رسیدن به توسعه ای پایدار ضروری به نظر می رسد.

وی افزود: با توجه به آنکه زنان نصف جمعیت کشور را تشکیل می دهند و دوشادوش مردان به فعالیت پرداخته و در توسعه شهری و روستایی سهیم اند، بنابراین اجرای برنامه های ترویجی برای افزایش سطح آگاهی زنان، از جمله بهره گرفتن از زنان مروج امری منطقی و الزامی به نظر می رسد .

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به هدف ترویج شیلات که ارتقاء به سطح مطلوب تولید و مصرف آبزیان است گفت: ترویج شیلاتی در حوزه مصرف آبزیان بیشتر شامل اهداف توسعه ای و فعالیتهای ترویجی و آموزشی در قشر زنان را شامل می شود.

مهندس جعفروند ادامه داد: در استان آذربایجان شرقی به دلیل فاصله زیاد سرانه مصرف آبزیان با سرانه مصرف کشوری، سرمایه گذاری معنوی و فرهنگی از عناصر ضروری ترویجی است که در دو سال اخیر به دلیل شرایط کرونایی حاکم، بیشتر در قالب  تفاهم نامه های منعقده با سایر ادارات و ارگانها و توزیع مواد آموزشی به مربیان و مروجان و افراد محلی پیشرو انجام شده است .

وی افزود: این مدیریت نسبت به بروز رسانی دانش و اطلاعات مربیان و مروجان زن استان جهت ترویج مصرف ماهی و محصولات دریایی و تشویق مردم برای مصرف آبزیان طبق تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان آذربایجان شرقی، مرکز بهداشت استان، سازمان بسیج جامعه زنان سپاه عاشورا، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل بهزیستی، اداره کل سلامت شهرداری کلانشهر تبریز، صندوقهای خرد زنان در استان؛ در قالب اهداء تعداد۳۰۰۰ بسته و مواد آموزشی جهت توزیع در خانه های سلامت، خانه های بهداشت، پایگاههای بسیج و مساجد محلات و اعضای صندوقهای خرد زنان ،  مربیان آموزشی کودکان و مربیان طبخ آبزیان انجام داده است .

مهندس جعفروند با تاکید بر اینکه محققان از دریاها و اقیانوس‌ها به‌عنوان داروخانه طبیعی جهان یاد می‌کنند و بر پایه مطالعات و پژوهشهای خود همواره اعلام می‌دارند که آبزیان دارای خواص ضدسرطانی، ضدمیکروبی، ضدقارچی، جوان‌سازی و سلامت پوست و مو هستند گفت: مصرف منظم غذاهای دریایی می‌تواند ما را از مزایای این داروخانه طبیعی بهره‌مند سازد.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان گفت: آگاه کردن جامعه نسبت به خواص تغذیه ای محصولات دریایی و تأثیر آنها در سلامت انسان و پیشگیری از انواع بیماریها، یکی از مؤثرترین اقدامات شیلات جهت ترویج مصرف آبزیان است که این امر با آموزش صحیح و مستمر  امکان پذیر است.

وی همچنین نقش والدین در تشویق کودکان به مصرف محصولات دریایی را غیرقابل انکار دانست وافزود: علاقه و ذائقه غذایی فرزندان بیشتر تابع رفتار تغدیه ای والدین آنهاست و در این میان تاثیر مستقیم مادر خانواده انکارناپذیراست.

مهندس جعفروند همچنین افزود: توجه داشته باشیم که والدین بعنوان نقش آفرینان و قهرمانان دنیای کودکان اگر ماهی و محصولات دریایی را در سبد غذایی خانواده بگنجانند و خودشان با میل و رغبت نسبت به تهیه و طبخ غذاهای خوشمزه از آبزیان اقدام کننند، کودکان نیز به مصرف این مواد مفید تشویق شده و این عادت را در تمام عمر و نهایتاٌ سلامتی را به همراه خواهند داشت.

وی در خاتمه افزود: اگر خانواده ها طعم و بوی ماهی را دوست ندارند می توانند با افزودن سبزیجات معطر بوی آن را مطابق با سلیقه خود تغییر دهند و یا ماهی و سایر محصولات دریایی را در ابتدا به مقدار خیلی کم وارد برنامه غذایی خود کنند، تا به مصرف مقدار کم محصولات دریایی عادت کرده، به تدریج می توانند مقدار آن را افزایش دهند و به این ترتیب ذائقه خود را به مصرف این محصولات غذایی بسیارمفید و مؤثر در سلامت انسان، عادت دهند و همچنین می توانند با مخلوط کردن آبزیان با سایر مواد غذایی مورد علاقه به تدریج خود را به مصرف آن عادت دهند،  لذا مربیان آموزشی در استان با آموختن روشهای مختلف طبخ ماهی و آبزیان، می توانند طرز تهیه  انواع غذاهای خوشمزه و متنوع را نسبت به ذائقه و اقتصاد خانواده ها  آموزش داده و خانواده ها علاوه  براستفاده از خواص تغذیه ای و دارویی آبزیان، تنوع زیادی نیز در برنامه غذایی خود ایجاد کنند .

روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان