توسعه صنعت نساجی در گرو گره زدن این بخش به فناوری است

 

به گزارش مهر تبریز، دکتر علی جهانگیری در نشست بررسی آیین نامه ستاد توسعه فناوری های نساجی و پوشاک آذربایجان شرقی گفت: با ابلاغ این آیین نامه از سوی استاندار محترم در روزهای آتی این ستاد فعالیت  رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

وی، با اشاره به ضرورت تشکیل این ستاد گفت: ستاد توسعه فناوری های نساجی و پوشاک آذربایجان شرقی در راستای کمک به توسعه پایدار ملی  و منطقه ای و نیز افزایش ثروت و رفاه عمومی از طریق فعالیت های اقتصادی دانش بنیان و با توجه به پیشرفت سریع  صنعت نساجی و پوشاک در سطح جهانی و ضرورت توجه به این حوزه در کشور تشکیل شده است.

جهانگیری، بسترسازی برای تولید، ترویج، توسعه و ارتقای دانش در حوزه فناوری های نساجی و پوشاک، حمایت از تجاری سازی و سرمایه گذاری در حوزه این فناوری و ایجاد فضای همکاری و هم افزایی بین ذینفعان و مسئولان مربوطه این صنعت را از جمله اهداف تشکیل این ستاد برشمرد.

نماینده تام الاختیار استاندار در حوزه فناوری، با اشاره به قدمت چندین ساله صنعت نساجی در استان آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه امروز ما شاهد هستیم که متخصصین دانشگاهی در این رشته در استان ما انگشت شمار هستند و این نشان می دهد که دانشگاه ها در ارائه رشته های دانشگاهی بدون توجه به نیاز صنعت و بازار عمل کرده اند.

جهانگیری، ورود به بحث های تجاری سازی در بخش صنعت نساجی را نیز یادآور شد و افزود: نبود نهادهای رابط بین فناوران و خریداران تکنولوژی یکی از معضلات اصلی ما در حال حاضر است از این رو ضروری است نهادهایی  برای عرضه و تقاضای فناوری تشکیل شوند که نظام حقوقی نیز در این نهادها بروشنی تبیین شده باشد.

وی ادامه داد: در بحث نساجی  و پوشاک انتظار داریم در آینده  با تشکیل فن بازار تخصصی این حوزه نیاز مربوطه در آن فن بازار رفع شود.

در این نشست آیین نامه ستاد توسعه فناوری های نساجی و پوشاک آذربایجان شرقی به تصویب حاضرین رسید و سید حسن پروینی- رئیس هیئت مدیره انجمن نساجی استان- به عنوان دبیر این ستاد مشخص شد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه خبری تحلیلی مهر تبریز We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها