توسعه کنگو با راه اندازی خط تولید تراکتور ایرانی
توسعه کنگو با راه اندازی خط تولید تراکتور ایرانی
مهر تبریز: مشاور رئیس جمهور جمهوری دموکراتیک کنگو گفت: ایران با راه اندازی خط تولید تراکتور زمینه رشد و توسعه کنگو را ممکن کند.

به گزارش مهر تبریز،آمیناتا کاسا در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی در تبریز ایجاد خط تولید این مجموعه صنعتی را در کشورش خواستار شد.

وی گفت: با بازدیدی که از خطوط و کارخانه‌های اقماری گروه صنعتی تراکتورسازی داشتم مشتاق هستم تا زمینه راه اندازی خط تولید مشابهی را در کشور خودم و با همکاری تراکتورسازان داشته باشم تا اشتغال چندین هزار نفری که در این مجموعه اتفاق افتاد به کمک تراکتورسازی در کنگو و برای جوانان آن نیز ممکن شود.

کاسا افزود: با عملیاتی شدن این درخواست و توسعه سند همکاری ایران و کنگو و در ذیل آن تراکتورسازی ایران، خیلی از مشکلات کنگو حل شده و زمینه رشد و توسعه در سایه این همکاری مشترک ممکن خواهد شد.

وی با اشاره به موقعیت کشاورزی کنگو تاکید کرد: اگر مراودات بین دو کشور به حالت برد برد (پایا پای) صورت گیرد مطمئنا بسیاری از مشکلات از جمله موانع پولی و ارزی نیز قابل حل جهت توسعه همکاری‌های دو کشور خواهد بود.

این مقام مسئول در کشور کنگو وجهه ٔ بین الملی و واقعی ایران را بسیار متفاوت از هم عنوان و اظهار کرد: ایران کشوری بسیار پیشرفته و در حال طی پله‌های ترقی می‌باشد که می‌تواند مصداقی برای سایر دولت‌ها باشد.

مدیر صادرات و بازاریابی گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در نشست مشترک خود با مشاور رئیس جمهور کنگو با اعلام آمادگی برای راه اندازی خط تولید تراکتور‌های ایرانی در این کشور گفت: تراکتورسازی آمادگی دارد در صورت همکار نهادی‌های دولتی و بخش خصوصی کنگو در این کشور خط تولید راه اندازی کرده و نه تنها تراکتور‌های کشاورزان کنگویی بلکه نیاز کشور‌های همجوار به ماشین آلات کشاورزی را تامین کند.

امیر احمد اندبیلی افزود: تراکتورسازی می‌تواند در صورت محقق شدن موضوع همکاری دولت و بخش خصوصی کنگو با کمترین هزینه انتقال فناوری و راه اندازی خط تولید در کنگو را در دستور کار خود قرار داده و سپس هزینه‌های توسعه‌ای این مجموعه را از محل درآمد‌های حاصله از فعالیت آن محقق کند.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵