توصیه‌های مهم بهداشتی مدیرکل دامپزشکی استان درخصوص نگهداری ماهی قرمز
توصیه‌های مهم بهداشتی مدیرکل دامپزشکی استان درخصوص نگهداری ماهی قرمز

مهرتبریز-مدیرکل دامپزشکی استان توصیه های مهم بهداشتی در خصوص نگهداری ماهی قرمز ایام عید نوروز را عنوان نمود. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛دکتر امیر حسین بهداد مدیرکل دامپزشکی استان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی (شبکه استانی سهند) توصیه های مهم بهداشتی در خصوص نگهداری ماهی قرمز […]

مهرتبریز-مدیرکل دامپزشکی استان توصیه های مهم بهداشتی در خصوص نگهداری ماهی قرمز ایام عید نوروز را عنوان نمود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛دکتر امیر حسین بهداد مدیرکل دامپزشکی استان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی (شبکه استانی سهند) توصیه های مهم بهداشتی در خصوص نگهداری ماهی قرمز ایام عید نوروز را عنوان نمود.

دکتر بهداد اظهار داشت: مردم عزیز استان درهنگام خرید ماهی قرمز، از تماس مستقیم و حفاظت نشده با ماهی و آب حمل خودداری نموده وحتی الامکان از ظروف یکبار مصرف جهت حمل و جابجایی ماهی از منزل استفاده نمایند.

مدیر کل دامپزشکی استان همچنین در خصوص نگهداری ماهی قرمز در منزل توصیه کرد تا پس از انتقال ماهی به منزل، بلافاصله نسبت به تعویض آب اقدام نموده و ماهی‌ها به ظروف که آب آن حداقل ۲۴ ساعت قبل از خرید، پر شده و از قبل آماده شده منتقل شوند، همچنین ظروف حمل یکبار مصرف در کیسه زباله سربسته قرارگیرد و آب حمل و آب تعویضی ماهی مستقیماً در شبکه فاضلاب تخلیه شود و از ریختن آن در معابر عمومی خودداری نمایند.

 وی تصریح کرد: باتوجه به لزوم تعویض آب ماهیان خریداری شده، درصورت استفاده از آب شهری، باید قبل از استفاده چند ساعت در هوای آزاد به منظور کلر زدایی قرار داده شده و  ظرف نگهداری ماهی یک ظرف با دهانه باز جهت تبادل اکسیژن با محیط باشد.

دکتر بهداد بهترین دمای نگهداری ماهی ۲۲-۲۶ درجه سانتی گرد عنوان کرد و افزود: به منظور تعویض آب هربار ۲۵ درصد کل آب تعویض شود واز تعویض یکباره آب خودداری شود و درهنگام تعویض آب و… نیازی به دستکاری ماهی نمی‌باشد اما در صورت لزوم و بخصوص در افرادی با سابقه بیماری و یا حساسیت‌های پوستی حتما از دستکش استفاده نمایند.

وی در خصوص غذا دهی به ماهیان قرمز گفت: مردم میتوانند غذای ماهی قرمز را از فروشگاه‌های مجاز عرضه ماهیلن زینتی تهیه نموده و همچنین به منظور ضد عفونی ظروف نگهداری ماهی، می‌توان از نمک به میزان ۳ درصد و سایر ضدعفونی کننده‌ها مانند پرمنگات پتاسیم، پرکلرین و یا بتادین استفاده کرد.

 مدیر کل دامپزشکی استان بر ممنوع بودن عرضه و خرید هرگونه خزنده و لاکپشت  به علت احتمال بروز بیماری های نوپدید تاکید نمود و افزود: هم استانی های عزیز درخواست داریم پس از پایان ایام عید نوروز ماهی‌ها را به هیچ عنوان در رودخانه‌ها و یا نهرها رها نکرده و تنها درمحل‌های تعیین شده توسط شهرداری رها سازی نمایند.