تونس:حکم زندان برای نخست وزیر سابق، علی العریض
تونس:حکم زندان برای نخست وزیر سابق، علی العریض

مهرتبریز-یک قاضی تونس روز سه شنبه حکمی مبنی بر زندانی کردن نخست وزیر سابق و مقام ارشد حزب اسلامگرای النهضه، علی العریض صادر کرد. به گزارش سرویس بین‌الملل آریا؛این حکم پس از ساعت ها بازجویی از نخست وزیر سابق به ظن فرستادن مردان جوان برای جنگ در سوریه صادر شد. نقطه آغاز رسیدگی به پرونده […]

مهرتبریز-یک قاضی تونس روز سه شنبه حکمی مبنی بر زندانی کردن نخست وزیر سابق و مقام ارشد حزب اسلامگرای النهضه، علی العریض صادر کرد.

به گزارش سرویس بین‌الملل آریا؛این حکم پس از ساعت ها بازجویی از نخست وزیر سابق به ظن فرستادن مردان جوان برای جنگ در سوریه صادر شد.

نقطه آغاز رسیدگی به پرونده «شبکه‌های اخراج جوانان» با طرح شکایتی از سوی «فاطمه المسدی» نماینده سابق مجلس در سال ۲۰۲۱ به دادگاه نظامی آغاز شد.

المسدی یکی از اعضای کمیته تحقیق پارلمانی در پرونده «شبکه های سفر جوانان» به کانون های تنش بود، اما دادگاه نظامی تصمیم گرفت پرونده را به دادگاه ضد تروریسم ارجاع دهد.

رهبران برجسته امنیتی که در زمان دولت «النهضه» به ریاست حمادی جبالی در وزارت کشور تونس پست حساسی داشتند مورد بازجویی قرار گرفتند.

همزمان با اجرای تحرکات اعتراضی خانواده‌های جوانانی که در کشورهای خارج از کشور مانند سوریه، لیبی، عراق و ایتالیا در مقابل قطب قضایی مبارزه با تروریسم گیر افتاده‌اند، سرعت بررسی‌ها در حال افزایش است.
منبع :خبرگزاری آریا

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵