تکرار یادواره های شهدا در جامعه یک امر ضروری است
تکرار یادواره های شهدا در جامعه یک امر ضروری است
مهرتبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: نسل جدید ما باید با زندگی شهدا به بهترین شکل ممکن آشنا شوند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛آیت الله سیدمحمدعلی آل هاشم در آیین اختتامیه جشنواره رسانه ای کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی، اظهار داشت: انعکاس رشادت ها، فداکاری ها و از جان گذشتگی های شهدای دوران دفاع مقدس از سوی رسانه ها باید جزو اولویت های کاری قرار بگیرد، چون هر یک خبر، گزارش، تصویر و صوت درباره این دوران افتخارآمیز برای جوانان و نوجوانان الهام بخش است.

وی نقش رسانه های گروهی در تبیین ابعاد مختلف دفاع مقدس را ستودنی دانست و با بیان اینکه نباید اجازه دهیم این دوران به بوته فراموشی سپرده شود، یادآور شد: کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی با همراهی و مساعدت رسانه های استانی به بهترین شکل برگزار شد که البته باید این کنگره ها و همایش ها در فواصل زمانی کوتاه تر  برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان  تکرار یادواره های شهدا را ضرورت جامعه امروزی برشمرد و ادامه داد: باید توجه داشت که اگر دهه های محرم و عاشورا در طول تاریخ برگزار نمی شد، حادثه کربلا فراموش شده و خبری از آن اتفاق مهم تاریخی نبود و بر همین اساس تنها عامل ماندگاری این اتفاقات مهم تاریخی رسانه ای کردن آنهاست.

وی با ابراز تاسف از اینکه در دوران دفاع مقدس امکان ثبت و ضبط همه حوادث به دلایل امنیتی میسر نشد، اظهار کرد: اردوهای راهیان نور در مناطق مختلف عملیاتی می تواند این خلاء بزرگ را پر کند که در این راستا نیز رسانه ها رسالت های مهمی بر عهده دارند.

آیت الله آل هاشم با اشاره به اینکه اگر تمام اتفاقات جبهه و حوادث مربوط به عملیات ها و صحنه های درگیری در خطوط مقدم ثبت می شد و امروز در بین نسل های جوان و جدید منعکس می گردید، آثار و برکات بسیار فراوانی در جامعه داشت، گفت: نسل جدید ما باید با زندگی شهدا به بهترین شکل ممکن آشنا شوند و بدانند که باکری ها، شفیع زاده ها، تجلائی ها و از نسل کنونی شهدایی مثل حامد جوانی و زوار جنتی ها چه رشادت هایی برای دفاع از کیان میهن اسلامی از خود نشان داده اند.

وی فداکاری رزمندگان آذربایجان در طول دوران دفاع مقدس را بسیار وسیع خواند و با اشاره به رشادت های آن ها در آزادسازی سوسنگرد، ادامه داد: اگر سوسنگرد در آن دوران سقوط می کرد، شهر حمیدیه و سپس اهواز سقوط می کرد و این به معنی تغییر معادلات جنگ بود که آذربایجانی ها این اجازه را به دشمن بعثی ندادند.

امام جمعه تبریز با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری جشنواره رسانه ای ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی، خواستار اهتمام هر چه بیشتر رسانه ها در بازتاب و تبیین اخبار و رویدادهای مربوط به دفاع مقدس و تشریح وصیت نامه های شهدا از طریق رسانه ها شد