تکمیل ۶۶ درصد مراکز اقامتی آذربایجان‌ شرقی
تکمیل ۶۶ درصد مراکز اقامتی آذربایجان‌ شرقی

به گزارش مهر تبریز، تراب محمدی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر افزود: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون ۵۳ هزار نفر در مراکز رسمی اقامتی استان اسکان یافته اند که شامل ۶۶ درصد از ظرفیت مراکز اقامتی استان است. وی اظهار کرد: در سه روز نخست نوروز ، شاهد بازدید ۱۳۷ هزار نفر از جاذبه‌های […]

به گزارش مهر تبریز، تراب محمدی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر افزود: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون ۵۳ هزار نفر در مراکز رسمی اقامتی استان اسکان یافته اند که شامل ۶۶ درصد از ظرفیت مراکز اقامتی استان است.

وی اظهار کرد: در سه روز نخست نوروز ، شاهد بازدید ۱۳۷ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان بودیم که نسبت به سال گذشته با افزایش ۳ برابری همراه بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی آذربایجان شرقی همچنین از تردد ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو از محور‌های مواصلاتی استان خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۱۲ درصد افزایش همراه بوده است.

محمدی خاطرنشان کرد: تیم‌های امدادی اعم از هلال احمر، اورژانس و امداد خودرو به صورت مستمر در حال فعالیت هستند و به تمامی مسافران در حال تردد در محور‌های مواصلاتی خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی نیز گفت: آمار بازدید از موزه‌ها و مراکز تاریخی استان در ایام نوروز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه برابر شده است.

احمد حمزه زاده اظهار کرد: طی این ایام موزه آذربایجان بیشترین بازدیدکننده را داشته است و مسجد کبود در جایگاه بعدی از نظر تعداد بازدید کننده قرار دارد.

وی از برگزاری نوروزگاه‌ها و آیین‌های نوروزی در شهرستان‌های مختلف آذربایجان شرقی در ایام نوروز خبر داد و افزود: نمایشگاه‌های صنایع دستی با مجموع ۱۳۰ غرفه و ۲۰۰ هنرمند در ۱۵ شهرستان و تور‌های رایگان گردشگری در شهرستان‌های گردشگرپذیر مثل جلفا، کلیبر و مراغه دایر شده است.

حمزه زاده با اشاره به فعالیت اتوبوس‌های تبریزگردی و تاکسی‌های «از من بپرس» در تبریز، ادامه داد: شرایط جوی باعث کاهش تعداد مسافران استان شد، اما انتظار داربم که در هفته دوم فروردین ماه، میزبان خیل عظیمی از مسافران باشیم.

آذربایجان شرقی به عنوان یکی از پنج استان نخست کشور از لحاظ برخورداری از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بیش از ۲ هزار اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی دارد.

این استان بیش از ۲۳ موزه دارد که از آن جمله می‌توان به موزه آذربایجان، موزه قاجار، موزه قرآن و کتابت و موزه مشروطه و سنجش اشاره کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵