ثانیه شمار افتتاح و بهره برداری از مهترین پروژه زیست محیطی شهرداری تبریز
ثانیه شمار افتتاح و بهره برداری از مهترین پروژه زیست محیطی شهرداری تبریز
مهرتبریز- هراتی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند های شهرداری تبریزگفت:سلول شماره ۲ لندفیل دفن بهداشتی زباله های شهری تبریز به بهره‌برداری می‌رسد.

مهرتبریز-
هراتی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند های شهرداری تبریزگفت:سلول شماره ۲ لندفیل دفن بهداشتی زباله های شهری تبریز به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش خبرنگار ما؛حبیبه هراتی از آماده سازی و بهره برداری پروژه بزرگ سلول شماره ۲لندفیل دفن بهداشتی زباله های شهری توسط شهرداری تبریز خبرداد.
هراتی بااشاره به اهمیت زیست محیطی این پروژه گفت : سلول شماره ۲ با تکمیل عملیات عمرانی و رعایت استانداردهای به روز دنیا از جمله رعایت استانداردهای EPA بعنوان مرجع بین المللی و سازمان حفاظت محیط زیست ایران و رعایت آیین نامه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، پنج سلول طراحی و اجرایی شده که سلول های فوق بعد از زهکشی آب‌های زیر سطحی،علاوه بر رس کوبیده شده از لایه های ژئو ممبران، ژئو تکستال و GCL و لوله گذاری جهت هدایت جریان شیرابه و مصالح زهکشی جهت عبور جریان شیرابه در راستای اهداف زیست محیطی و جلوگیری از نفوذ شیرابه های خطرناک به آب‌های زیر زمینی با تلاش شبانه روزی مهندسین بومی منطقه به مرحله بهره برداری رسیده است .
شایان ذکر است این پروژه در مساحت ۱۰ هکتار و ظرفیت ۵ ساله برای بهره برداری آماده شده است که می‌تواند سهم بزرگی در راستای تحقق اهداف زیست محیطی و شاخص های توسعه پایدار منطقه ای ایفا نماید .

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵