ثبت‌نام طرح های بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی در سامانه بهین یاب آغاز شد
ثبت‌نام طرح های بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی در سامانه بهین یاب آغاز شد

مهر تبریز: مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از بازگشایی سامانه بهین یاب برای بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی برای سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، مهندس نادر نقیلی در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: در راستای طرح اعطای تسهیلات رونق تولید از مجموعه برنامه های اقتصادمقاومتی ؛ سامانه بهین یاب برای ثبت نام طرح های متقاضی تسهیلات بانکی در بخش کشاورزی طی دو روز گذشته فعال شده و نسبت به پذیرش و ثبت نام از متقاضیان زیر بخش های مختلف کشاورزی اعم از دامداری ، پرورش طیور ، گلخانه و واحدهای تولید کننده قارچ ، آبزی پروری و صنایع تبدیلی کشاورزی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه واحدهای کشاورزی مشمول طرح با تکمیل فرم های مندرج در سایت بهین یاب نسبت به دریافت تسهیلات سرمایه در گردش اقدام کنند افزود: رویکرد استان آذربایجان شرقی در سالجاری پیرامون طرح های بهین یاب برای پرداختن به سرمایه گذاری ثابت علاوه بر سرمایه در گردش است به عبارتی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد اولویت ویژه ای قایل شده اند . مهندس نقیلی افزود: متقاضیان در کنار تسهیلات سرمایه ای می توانند از تسهیلات جاری طرح برای راه اندازی آن استفاده کنند.

وی افزود: همچنین طرح هایی که در سال ۹۵ در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند و به هر دلیلی موفق به دریافت نشده اند می توانند مجددا در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند. وی گفت: با فراهم سازی امکان ثبت نام برای واحدهای کشاورزی در سامانه بهین یاب، واحدهای دام و طیور، واحدهای تولیدی صنایع تبدیلی، واحدهای صنایع غذایی، واحدهای تولیدی محصولات گلخانه ای و واحدهای پرورش ماهی درقفس می توانند با مراجعه به این سامانه و ثبت درخواست خود از مزایای طرح رونق در سال ۹۶ بهره مند شوند. مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه اعتبارات سالجاری در قالب تسهیلات رونق تولید دارای ۲۵ درصد افزایش نسبت به اعتبارات سال گذشته در سطح کلان کشور می باشد که فرصت مناسبی را برای پرداختن به طرح های نیازمند حمایت در بخش کشاورزی و صنعت و معدن کشور فراهم می سازد افزود: پس از ثبت نام متقاضیان در این سایت، لیست ثبت نام کنندگان حائز شرایط توسط مدیریت امور سرمایه گذاری جهت تکمیل فرم برای بررسی و تصویب در کمیته بررسی و کارگروه استانی به مدیریت جهادکشاورزی شهرستانها اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: لازم است نسبت به بازدید و تکمیل دقیق فرم بازدید مشترک (مدیریت جهادکشاورزی، بانک عامل و فرمانداری) به ویژه برای طرحهای دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد اقدام گردد. مهندس نقیلی تاکید کرد: بایستی فرم های تکمیل شده در اسرع وقت جهت جمع بندی و طرح در کمیته بررسی به واحدهای تخصصی مستقر در سازمان ارسال گردد.