جریمه بیش از هشت میلیارد ریالی قاچاقچی طلا در تبریز
جریمه بیش از هشت میلیارد ریالی قاچاقچی طلا در تبریز
مهر تبریز: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی از جریمه بیش از هشت میلیارد ریالی قاچاقچی طلا در تبریز خبر داد.

صمد حضرتی اظهار کرد: به پرونده طلای قاچاق به ارزش هشت میلیارد و ۵۰۵ میلیون ریال که صاحبش قصد خارج کردن آن را از کشور داشت در شعبه ششم تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی شد.

وی افزود: شعبه رسیدگی کننده پس از دریافت دفاعیات متهم با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی، اتهام قاچاق را محرز دانست و علاوه بر ضبط کالا به پرداخت هشت میلیارد و ۵۰۵ میلیون ریال جزای نقدی معادل یک برابر ارزش کالا محکوم کرد.

حضرتی گفت: با تآیید شعبه تجدید نظر ویژه امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان حکم صادر شده تأیید و قطعی شد.

مدیرکل تعزیرات استان ادامه داد: نیروی انتظامی فرودگاه تبریز با کشف این مقدار طلا از بار مسافر مقصد استانبول، پرونده آن را به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع داد بود.

وی همچنین از جریمه بیش از سه میلیارد ریالی قاچاقچی ماینر در تبریز خبر داد.

حضرتی اضافه کرد: به پرونده ماینر‌های قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۶۸ میلیون ریال که به صورت غیر قانونی وارد کشور شده بود در شعبه ششم تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی شد.

وی افزود: شعبه رسیدگی کننده پس از دریافت دفاعیات متهم با توجه به ارائه مدارک غیر واقعی، اتهام قاچاق را محرز دانست و علاوه بر ضبط کالا به پرداخت جزای نقدی به مبلغ سه میلیارد و ۸۰۵ میلیون ریال معادل سه برابر ارزش کالا محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: نیروی انتظامی ماینر‌ها را از منزل مسکونی در تبریز کشف کردند و به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع دادند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵