جشنواره تئاتر خیابانی «تبریزیم» در مسیر تبدیل به رویدادی بین المللی
جشنواره تئاتر خیابانی «تبریزیم» در مسیر تبدیل به رویدادی بین المللی

مهرتبریز-شهردار تبریز در آیین اختتام جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم بر اهمیت بین المللی شدن این جشنواره به‌ جهت ویژگی های فرهنگی و موقعیتی تبریز تاکید کرد. به گزارش خبرنگار ما درتبریز؛ یعقوب هوشیار در آیین اختتام جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم اظهار کرد: مایه مباهات است که امروز تبریز میزبان همه فرهنگ‌هاست. شهردار تبریز […]

مهرتبریز-شهردار تبریز در آیین اختتام جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم بر اهمیت بین المللی شدن این جشنواره به‌ جهت ویژگی های فرهنگی و موقعیتی تبریز تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما درتبریز؛ یعقوب هوشیار در آیین اختتام جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم اظهار کرد: مایه مباهات است که امروز تبریز میزبان همه فرهنگ‌هاست.

شهردار تبریز اذعان کرد: هنر، مسیر بروز انسان‌بودن و انسان زیستن است و به‌ دست هنر است که از مسائل گوناگون بشری گره‌گشایی می‌شود و جریان ارزنده هنر می‌تواند موضوعات بسیاری را برای جامعه جهانی شفاف کند.

وی با قدردانی از تمام دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره تبریزیم افزود: هنر، زبان مشترک انسان‌هاست. تئاتر خیابانی و ارتباط‌گیری سریع و مستقیم با مخاطب برای بیان خوشی‌ها و ناخوشی‌های جامعه اتفاق ارزنده‌ای است که در این گونه از هنر اتفاق می‌افتد.

هوشیار با اشاره به جایگاه والای شهر تبریز و نقش‌آفرینی‌اش در طول تاریخ گفت: واژه تبریز هرچه که باید از تاریخ و تمدن این کهن‌شهر گفت را با خود دارد و امید که این رویدادها استمرار داشته باشد تا بیش از پیش شاهد درخشش جایگاه والای تبریز در همه عرصه‌ها باشیم.

شهردار تبریز با درخواست از سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز برای انجام مطالعات لازم جهت تبدیل این رویداد ملی به یک رویداد بین‌المللی گفت: کهن‌شهر تبریز، به‌علت همسایگی با فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف قابلیت میزبانی از رویداد بین‌المللی تئاتر خیابانی تبریزیم را دارد.

ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی تبریزیم توسط سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، با حضور ۲۳ گروه تئاتر از ۳۵ شهر از ۱۰ استان و ۲۵۰ هنرمند به رویدادی ماندگار طی روزهای پنجم تا هفتم آبان ماه تبدیل شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵