جلسه هماهنگی تشییع پیکر شهید گمنام در مراغه
جلسه هماهنگی تشییع پیکر شهید گمنام در مراغه
مهرتبریز-همزمان با ایام فاطمیه، این شهرستان میزبان پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس خواهد بود.

مهرتبریز-همزمان با ایام فاطمیه، این شهرستان میزبان پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ما درآذربایجان شرقی؛ فرماندار مراغه در جلسه هماهنگی تشییع شهید گمنام در شهرستان مراغه گفت: روز‌های ۲۶ و ۲۷ آذرماه، توفیق میزبانی، تشییع و تدفین یک شهید گمنام در این شهرستان خواهیم داشت.

داود اسدیان ادامه داد: بر این اساس، با همراهی و مشارکت اقشار مختلف و دانشگاهیان، می‌توان از حضور معنوی شهدا به عنوان ولی نعمتان جامعه اسلامی در شهر حسینی مراغه بیشترین بهره را برد.

معاون استاندار اضافه کرد: تبیین فرهنگ ایثار و شهادت به‌عنوان پیام ولایتمداری شهیدان، مهم‌ترین دستاورد میزبانی از این شهید گرانقدر خواهد بود.

فرماندار ویژه شهرستان مراغه با بیان اینکه این شهید گمنام در محل پشتیبانی منطقه چهار در این شهرستان تدفین خواهد شد گفت: در آینده نزدیک نیز دانشگاه مراغه به عنوان یکی از بزرگترین مراکز دانشگاهی منطقه، میزبان شهید گمنام و معطر به شهدا خواهد بود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: از سال ۱۴۰۰، ۵۹ یادمان و ۱۹۸ پیکر در این استان ایجاد شده و از این تعداد نیز ۳۰ یادمان تکمیل شده است.

امیر سرتیپ دوم رضا عباسی افزود: در این راستا و با اهتمام دولت سیزدهم، پنج میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل یادمان‌های شهدای گمنام این استان تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: تا پایان امسال نیز ۲ یادمان نیمه تکمیل در این استان، به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به تشییع شهدای گمنام در آذربایجان شرقی اضافه کرد: برای میزبانی از این شهدای گرانقدر ۱۱ محل جدید شناسایی و در حال ایجاد بوده که ۲ محل در مراغه که یکی از آن‌ها در دانشگاه مراغه و دیگری نیز در محل پشتیبانی منطقه چهار در حال تکمیل شدن است.

وی اضافه کرد: در روز ۲۶ آذر، به صورت سراسری، ساعت ۱۰ صبح، پیکر این شهدا در میدان شهدای تبریز تشییع و مراسمات شهرستانی پس از آن برگزار خواهد شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵