جوابیه اداره حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهر جدید سهند درخصوص دوربرگردان آزادراه تبریز-سهند
جوابیه اداره حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهر جدید سهند درخصوص دوربرگردان آزادراه تبریز-سهند
مهر تبریز: داود یاری، رئیس اداره حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهر جدید سهند درخصوص دوربرگردان مسیر ۵ کیلومتر آزادراه تبریز-سهند محدوده شهر جدید سهند با ارسال جوابیه ای توضیحاتی ارائه داد.

مهر تبریز: داود یاری، رئیس اداره حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهر جدید سهند درخصوص دوربرگردان مسیر ۵ کیلومتر آزادراه تبریز-سهند محدوده شهر جدید سهند با ارسال جوابیه ای توضیحاتی ارائه داد.

در این جوابیه آمده است؛

به اطلاع می رساند پیرو درخواست‌های مکرر شهروندان محترم و دستگاههای خدمات اضطراری (اورژانس-پلیس راه و راهور-هلال احمر) مبنی بر ایجاد دوربرگردان در مسیر آزادراه تبریز-سهند پس از بازگشایی آزادراه به منظور تسریع در انجام خدمات اضطراری، شرکت عمران شهر جدید سهند نسبت به بررسی موضوع و طراحی دوربرگردان در این مسیر اقدام نمود. با توجه به ممنوعیت ایجاد دوربرگردان همسطح در مسیر آزادراه، موقعیت کنونی که در منتهی‌الیه محدوده شهر جدید سهند و تنها موقعیت ممکن برای ایجاد دوربرگردان می‌باشد،جهت تأیید و تصویب به شورای ترافیک شهرستان اسکو ارائه گردید و پس از تصویب در شورای مذکور به تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ توسط شرکت عمران شهر جدید سهند شروع به اجرا گردید. پس از اجرای بخش‌های عمده پروژه و به دنبال درخواست شورای ترافیک شهرستان اسکو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ مبنی بر بررسی مجدد طرح دوربرگردان، با حضور اعضای محترم شورای ترافیک از محل مورد نظر بازدید و مقرر گردید تا زمان نصب دوربینهای کنترل سرعت و کاهش سرعت در مسیر مذکور از بازگشایی دوربرگردان مذکور خودداری گردد.

در این راستا شرکت عمران نیز با هماهنگی پلیس راه و پلیس راهور نقاط مورد نظر را برای نصب دوربین ها انتخاب نمود، لیکن با توجه به وجود خط انتقال نیرو در سراسر مسیر با مخالفت اداره برق به دلیل قرار گرفتن در حریم برق فشار متوسط مواجه گردید و بعد از آن شرکت عمران جهت رفع حریم اقدام به باز طراحی دکل‌های دوربین‌ها بصورت مورب نموده و به کمیته حریم شرکت توزیع برق استان ارسال نمود و همزمان اقدام به اجرای فونداسیون دکل‌ها و سفارش ساخت آنها به کارخانه سازنده و همچنین تهیه دوربین‌ها و تجهیزات جانبی توسط پیمانکار مربوطه نمود که متاسفانه بعد از پیگیری متعدد طرح رفع حریم ارائه شده مورد تائید کمیته حریم قرار نگرفت و نهایتا در مهرماه سال جاری با دعوت جناب آقای دکتر فرهاد سعیدی مدیر عامل محترم شرکت عمران شهر جدیدسهند، مدیر عامل محترم شرکت توزیع برق تبریز به همراه معاونین ایشان از مسیر بازدید نموده و دستور جابجایی تعدادی از پایه های بتنی انتقال نیرو را به مدیریت برق شهر جدید سهند دادند تا دکل‌های کنترل سرعت از حریم برق خارج شوند.

لازم به ذکر است در جلسه شورای ترافیک شهرستان اسکو به تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ مدیریت اداره برق شهرستان اسکو اعلام نمودند که جابجایی پایه های مذکور در اسرع وقت توسط اداره مذکور انجام خواهد گرفت و در حال حاضر نیز نصب دکل ها بلامانع است. لذا نصب دکل و دوربین های کنترل سرعت توسط پیمانکار مربوطه در دست اقدام بوده و بعد از آن با هماهنگی شورای ترافیک شهرستان دوربرگردان مذکور بازگشایی خواهد گردید.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵