حرکت در مسیر توسعه و رونق اقتصادی با تأمین گاز قریب به ۱۰ هزار واحد صنعتی
حرکت در مسیر توسعه و رونق اقتصادی با تأمین گاز قریب به ۱۰ هزار واحد صنعتی

مهرتبریز-مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: با تأمین گاز قریب به ۱۰ هزار واحد صنعتی استان تا پایان سال جاری، گام های مهمی در مسیر توسعه و رونق اقتصادی برداشته شده است. مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: با تأمین گاز قریب به ۱۰ هزار واحد صنعتی استان تا پایان سال جاری، گام […]

مهرتبریز-مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: با تأمین گاز قریب به ۱۰ هزار واحد صنعتی استان تا پایان سال جاری، گام های مهمی در مسیر توسعه و رونق اقتصادی برداشته شده است. مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: با تأمین گاز قریب به ۱۰ هزار واحد صنعتی استان تا پایان سال جاری، گام های مهمی در مسیر توسعه و رونق اقتصادی برداشته شده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، سیّدرضا رهنمای توحیدی در توضیح این خبر افزود: در حال حاضر قریب به ۱۰ هزار مشترک صنعتی جزء و عمده مصرف کننده گاز طبیعی هستند و در چند سال اخیر بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، تعهدات این شرکت نزدیک رسانی به ۱۲۱۷ واحد صنعتی بوده که تا کنون با نزدیک رسانی گاز به ۸۳۹ واحد صنعتی، عملکرد قابل قبولی در این حوزه ارائه شده است.

وی با اشاره به تأثیر اجرای مصوبه شورای اقتصاد در استان ادامه داد: با گازرسانی به واحدهای صنعتی مشمول این مصوبه، سالانه حدود ۵۹ میلیون لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه جویی شده که این امر تأثیر مستقیمی بر کاهش هزینه های سربار، کاهش آلایندگی های زیست محیطی و ایجاد ارزش افزوده در محصولات داشته است.

توحیدی اظهار داشت: امسال در بخش گازرسانی به صنایع، برای تامین گاز طبیعی بیش از ۸۰ هزار مترمکعب در ساعت، با صنایع عقد قرارداد شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: در سال جدید نیز گازرسانی به بخش های صنعتی با اولویت در دستور کار قرار گرفته و با افزایش ظرفیت ایستگاه های گازرسانی در تأمین گاز بخش های صنعتی جدید و حفظ پایداری جریان گاز سایر مشترکین تلاش مضاعفی بعمل خواهد آمد.