حضور بیش از دو و نیم میلیون گردشگر نوروزی در ارس
حضور بیش از دو و نیم میلیون گردشگر نوروزی در ارس

مهرتبریز-رئیس ستاد خدمات سفر منطقه آزاد ارس از ثبت رکورد بیش از دو و نیم میلیون گردشگر نوروزی در ارس خبر داد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: زون های منفصل منطقه آزاد ارس شامل جلفا، نوردوز و خداآفرین پس از گذر دو سال سخت و کاهش گردشگر با […]

مهرتبریز-رئیس ستاد خدمات سفر منطقه آزاد ارس از ثبت رکورد بیش از دو و نیم میلیون گردشگر نوروزی در ارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: زون های منفصل منطقه آزاد ارس شامل جلفا، نوردوز و خداآفرین پس از گذر دو سال سخت و کاهش گردشگر با توجه به شیوع ویروس کرونا، امسال شلوغ ترین روزهای خود را سپری کرد و هم‌میهنان و گردشگران بسیاری از سراسر استان‌ها و شهرهای کشور، در اولین روزها و هفته‌های بهاری سال جدید به منطقه آزاد ارس سفر کردند و بر اساس آمار دستگاه های ترددشمار از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا پایان سیزدهم فروردین ۱۴۰۱ ارس پذیرای دو میلیون و ۵۵۱ هزار و ۸۸۷ مسافر و گردشگر نوروزی در زون های منفصل خود بود.

نریمان افزود: علیرغم اینکه هفته نخست تعطیلات نوروزی در استان آذربایجان شرقی و بخصوص ارس بعلت برودت و برفی بودن هوا میزان حضور گردشگران به نسبت نیمه دوم کم بود ولی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۱۲۴ درصدی حضور گردشگران در ارس را در ایام نوروز تجربه کردیم.

وی افزود: منطقه آزاد ارس با توجه به دسترسی زمینی و ریلی و نزدیکی به کلان شهر تبریز در زمینه ورود گردشگر به این منطقه و همچنین وجود همزمان جاذبه های تاریخی، مذهبی، طبیعی، گردشگری، تجاری، بازارها و برنامه ریزی و اجرای ویژه برنامه های مختلف مزایای ویژه ای به نسبت سایر مناطق دارد و با فعالیت ۲۴ ساعته اعضای کمیته های ستاد خدمات سفر این سازمان، خاطرات شیرین و ماندگاری برای گردشگران رقم زده شد.

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ارس بیان کرد: از بیست و پنجم اسفندماه تا پایان ۱۳ فروردین‌ماه حدود یک میلیون نفر از جاذبه های گردشگری ارس بازدید کرده اند.

محسن نریمان اضافه کرد: در این مدت، ۴۱۸ بازدید نظارتی از اماکن، بازارها، تاسیسات گردشگری، رستوارن ها، کنترل قیمت بازار، نانوایی ها، رعایت پروتکل های بهداشتی، اسکان و… توسط اکیپ های بازرسی و جهت تامین رضایت و رفاه حال گردشگران و ارسوندان صورت گرفت.

نریمان در پایان ضمن تشکر از تعامل و همکاری استانداری آذربایجان شرقی، نهادهای نظامی و انتظامی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، هنگ مرزی،فرمانداری، امام جمعه، هلال احمر ، شهرداری و دیگر ارگان ها و ارسوندان گفت: میزبانی از گردشگران و جلب رضایت آنها افتخاری بزرگ برای ارس می باشد و در ادامه ویژه برنامه های مختلفی را برای جلب رضایت گردشگران و ارسوندان در سایر روزهای سال پیش بینی کرده ایم تا این وقفه دوساله را جبران کنیم.