حضور هیات شهرداری تبریز در نشست تاسیس انجمن شهرها و شهرداری‌های بریکس پلاس
حضور هیات شهرداری تبریز در نشست تاسیس انجمن شهرها و شهرداری‌های بریکس پلاس
مهرتبریز-شهردار تبریز از برگزاری نشست تاسیس انجمن شهرها و شهرداری‌های بریکس پلاس با حضور هیات شهرداری تبریز در شهر قازان پایتخت جمهوری تاتارستان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار با اعلام این مطلب اظهار کرد: این نشست به مدت چهار روز برپا می شود که مراسم افتتاح انجمن شهرها و شهرداری‌های بریکس پلاس از مهمترین بخش‌های این رویداد به شمار می‌رود.

هوشیار با اشاره به جزئیات تشکیل این انجمن، یادآور شد: پروژه تاسیس انجمن شهرها و شهرداری های بریکس پلاس توسط مدیریت شهری قازان و بر اساس تجربه مقامات شهرداری پایتخت جمهوری تاتارستان در زمینه همکاری بین شهری تدوین شده است.

وی هدف از تاسیس این انجمن را ارائه بستری برای اعضای خود جهت بحث در مورد مهمترین جنبه‌های همکاری بین شهری، به اشتراک گذاری بهترین شیوه‌ها، تحقیقات و دانش در مورد اجرای دستور کار ۲۰۳۰ برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار به صورت محلی برای مقابله با چالش‌های ناشی از شهرنشینی سریع عنوان کرد.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: ارتقای ظرفیت و اثربخشی حکومت های مستقل محلی در کشورهای بریکس پلاس، عمل به عنوان منبع اطلاعاتی در مورد حکومت های مستقل محلی در کشورهای بریکس پلاس برای ارتقای تبادل تجربه و دانش، ایجاد بستر بین المللی برای تبادل تجربیات، تشهیل ایجاد روابط قوی بین شهری و… از جمله ماموریت های این انجمن خواهد بود.

هوشیار افزود: همکاری بین المللی شهرداری‌ها و همکاری های غیرمتمرکز، مشارکت‌ها، دیپلماسی بین المللی مقامات محلی، پیوندهای خواهر خواندگی و کمک‌های متقابل که از طریق برنامه‌های ظرفیت سازی و طرح‌های همبستگی بین‌المللی شهرداری‌ها صورت می‌گیرد، عناصر مهمی در ایجاد یک جهان توسعه یافته پایدار به شمار می‌روند.

نشست تاسیس انجمن شهرها و شهرداری‌های بریکس پلاس طی روزهای اول تا چهارم تیرماه به میزبانی شهر قازان برپا خواهد شد.