حقوق های نامتعارف زمینه ساز فساد و اشرافی گری در جامعه است
حقوق های نامتعارف زمینه ساز فساد و اشرافی گری در جامعه است

مهر تبریز: امام جمعه تبریز گفت: دریافت حقوق های نامتعارف در بین مسئولان، زمینه ساز به وجود آمدن اشرافی گری، فساد و مشکلات اجتماعی و فرهنگی در جامعه است.

به گزارش مهر تبریز، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص افزود: دشمن می خواهد از حقوق های نجومی به عنوان ابزاری علیه ایران استفاده کند.

وی گفت: در این ارتباط نباید تنها به برکناری متخلفان بسنده کرد و مجازات، عودت اموال مردم به بیت المال امری ضروری در جامعه اسلامی است.
وی با بیان اینکه ثبات انقلاب اسلامی ایران در گرو رعایت عدالت اجتماعی، از بین بردن تبعیض و کاهش اختلاف طبقاتی است، خاطر نشان کرد: باید حکومت حضرت علی (ع) را مد نظر قرار داد و از تصمیم ها و اقدام های آن بزرگوار در اداره کشور استفاده کرد.
وی به تایسس شورای نگهبان بر اساس اصل ۹۱ و ۹۳ قانون اساسی نیز اشاره کرد و افزود: در اکثر کشورهایی که دموکراسی در آنجا حاکم است، تشکیلاتی برای بررسی قوانین تصویب شده در مجلس و نظارت بر انتخابات وجود دارد.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه شورای نگهبان سه وظیفه اصلی بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: بررسی مصوبه های مجلس و تطابق آن با شرع مقدس، جلوگیری از مغایرت تصمیم های مجلس با قانون اساسی و نظارت بر انتخابات و تایید صلاحیت نامزدها بر عهده شورای نگهبان است.
وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) شورای نگهبان را همواره حمایت کردند و مقام معظم رهبری نیز ضمن حمایت از شورای نگهبان بر ضرورت وجود آن تاکید دارند.
آیت الله مجتهد شبستری اضافه کرد: هر کس که در مقابل شورای نگهبان قرار گرفته و با آن مخالفت کند، با نظر اکثریت مردم ایران، منزوی می شود.
وی یادآور شد: در زمان قانون اساسی مشروطه هم پنج تن از فقهای تراز اول برای بررسی تصمیم های مجلس انتخاب شده بودند که این مهم محقق نشد و مشروطه به استبداد تبدیل شد.
امام جمعه تبریز با اشاره به موفقیت های نیروهای مقاومت در بخش شمالی سوریه و عملیات آزادسازی حلب، گفت: گروه های تروریستی بر این باور بودند که با تصرف حلب می توانند دولت بشار اسد را سرنگون کنند که اکنون حلب در محاصره ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت قرار دارد.
وی افزود: بر اساس تحلیل کارشناسان، با آزادسازی حلب از دست تروریست ها، جنگ در سوریه به زودی پایان می یابد.
وی با بیان اینکه آل سعود بر دشمنی علیه ایران همچنان ادامه می دهد، خاطرنشان کرد: مقابله و جلوگیری از اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی ایران به آفریقا، آسیا و کشورهای آمریکای لاتین با استفاده از رسانه ها و چنگ زدن به ریسمان پوسیده گروهک تروریستی منافقان دو اقدام اخیر آل سعود علیه ایران است.
وی تاکید کرد: گروهک منافقان به دامن عربستان پناه برده است اما عربستان باید بداند که با اتکا به این گروهک ورشکسته نمی تواند هیچ آسیبی به ایران بزند و آرزوی تضعیف و براندازی ایران اسلامی را به گور خواهد برد.
امام جمعه تبربز و عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به فاجعه دیشب فرانسه، گفت: داعشی ها که دست پرورده غرب هستند، بلای جان خود غربی ها شده اند.
وی با قدردانی از حضور مردم در تجمع مدافعان حریم خانواده، عنوان کرد: در قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار(ع) بر ضرورت رعایت حجاب و عفاف توسط خانم ها و آقایان تاکید شده و باید خود مردم در این زمینه به یکدیگر تذکر داده و همچنین نیروی انتظامی و دستگاه های قضایی در این راستا اقدام های لازم را انجام دهند تا بی حجابان بدانند که در کشور اسلامی و شهر حسینی زندگی می کنند.
حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری علاوه بر نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان شقی و امام جمعه تبریز، در انتخابات اسفند ۱۳۹۴ شمسی به عنوان نخستین نفر از این استان به پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری راه یافته است.(ایرنا)

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵