حمایت از غزه رویکرد مدیریت شهری تبریز است
حمایت از غزه رویکرد مدیریت شهری تبریز است
مهرتبریز-رئیس اتحادیه کارگری " حق ایش" ترکیه با شهردار تبریز دیدار و گفتگو کرد.

مهرتبریز-رئیس اتحادیه کارگری ” حق ایش” ترکیه با شهردار تبریز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛،شهردار تبریز در این دیدار که با حضور حجت الاسلام و المسلمین رسول برگی عضو شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به خواهرخواندگی این شهر با غزه، حمایت از مردم فلسطین را از رویکردهای مهم مجموعه مدیریت شهری تبریز دانست.

یعقوب هوشیار افزود: اینکه حق ایش ترکیه تمام قد در حمایت از غزه فعال است برای ما و مسلمانان و آزادی خواهان جهان بسیار خوشحال کننده است.

وی موضوع گیری و برگزاری برنامه های مختلف اتحادیه حق ایش ترکیه را بسیار مهم خواند و اضافه کرد: این حمایت باید ادامه باید تا شاهد اثرگذاری برای توقف حملات باشیم.

هوشیار با اشاره به قدمت و تاریخ طولانی تبریز در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، یادآوری شد: تبریز قطب اقتصادی ایران و یکی از پرتراکم ترین شهرها به لحاظ وجود کارگران است.

وی از فعالیت ۱۲ هزار نفر کارگر و کارمند شهرداری تبریز خبر داد و گفت: ما به دنبال حفظ حق و حقوق کارگران هستیم و بر این اساس آنها را سهامدار مجموعه شهرداری کرده ایم.

هوشیار خواستار توسعه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت های ترک در تبریز شد.

رییس اتحادیه کارگری ” حق ایش” ترکیه نیز در این دیدار، با تاکید بر حمایت از حق مردم غزه و با اعلام انزجار از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، دفاع از حقوق مشروع مردم مظلوم غزه و فلسطین را ضروری دانست.

محمود ارسلان با بیان اینکه مطالبه اصلی مردم فلسطین و مسلمانان جهان پایان اشغال سرزمین های فلسطینی از دست صهیونیستها است، خاطرنشان کرد: قدس قبله نخست مسلمانان است و ارزش و اهمیت ویژه ای برای ما دارد.

ارسلان با اعلام اینکه به عنوان سندیکای کارگری ترکیه اقداماتی را برای برقراری آتش بس در غزه با همکاری سایر اتحادیه ها در جهان شروع کرده ایم، برگزاری کنفرانس بین المللی ۶ مارس (سه روز قبل) ویژه زنان با حضور نمایندگان زن ۳۷ کشور در آنکارا را نمونه ای از اقدامات اتحادیه “حق ایش” برشمرد که در آن بر حقوق مردم فلسطین تاکید شد.

وی شهادت و زخمی شدن روزانه صدها غزه ای در اثر حملات ارتش اسراییل را موجب تاسف مردم ترکیه بیان و اضافه کرد: مشاهده صحنه های جنایت صهیونیست ها قلب هر مسلمانی را به درد می آورد.

محمود ارسلان برای شرکت در نشست مشترک اتحادیه کارگری حق ایش ترکیه و کنفدراسیون عالی کارگری ایران به تبریز سفر کرده است.

اتحادیه کارگری حق ایش بزرگترین تشکل کارگری ترکیه و یکی از سندیکاهای طرفدار دولت حاکم این کشور است.

شرایط انسانی نوار غزه در سایه تداوم جنگ رژیم صهیونیستی با همدستی برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس با این رژیم به شدت بحرانی است و تل آویو اجازه ورود کمک‌ها به این منطقه را نمی‌دهد.

تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر(۱۵ مهر ۱۴۰۲) تاکنون به ۳۰ هزار و ۹۶۰ نفر و تعداد مجروحان به ۷۲هزار و ۵۲۴ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت غزه ۷۲درصد این قربانیان زن و کودک هستند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵