خانه های محیط زیست بستر مهم مردمی سازی حفاظت محیط زیست
خانه های محیط زیست بستر مهم مردمی سازی حفاظت محیط زیست
مهر تبریز: مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در نشست با دبیر شبکه تشکلهای زیست محیطی استان گفت : خانه های محیط زیست بستری مهم برای مردمی سازی و مشارکت تشکلها و فعالین محیط زیست است.

به گزارش مهر تبریز، شهنام اشتری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در نشست با علی علمی دبیر شبکه تشکلهای محیط زیست استان ضمن اعلام آمادگی این اداره جهت همکاری در فعالیت خانه های محیط زیست با فعالین این حوزه اعلام کرد : در تجهیز و راه اندازی خانه های محیط زیست در بخشهای مختلف همچون آموزش و پرورش ،صنایع ، حوزه های گردشگری و علاقمندان محیط زیست به ایجاد این خانه ها همکاری لازم را انجام داده ایم .

وی ادامه داد : نظارت بر فعالیت این خانه ها با هدف همکاری در جهت اهداف سازمان حفاظت محیط زیست وافزایش گستره حفاظتی بدلیل کمبود نیرو بمنظور همراهی تشکلها و فعالین محیط زیست با برگزاری دوره های آموزشی برای موسسین این خانه ها و نشست های ماهانه از طریق اداره آموزش و مشارکتهای مردمی این اداره کل در جریان است.

اشتری افزود :  ایجاد خانه های محیط زیست با هدف کاهش بار مالی محیط زیست  و آموزش مردم است که چگونه به رعایت مباحث زیست محیطی و شهروندی همسو با سیاستهای مدیریت سبز به اقتصاد خانواده کمک نمایند.

علی علمی دبیر شبکه تشکلهای محیط زیست استان نیز ضمن ارج نهادن به این حرکت ارزشمند سازمان حفاظت محیط زیست ابراز امیدواری کرد با تشکیل کارگروه و یا کمیته های مربوط به هر یک ازشاخصهای محیط زیست و عضو نمودن تشکلهای محیط زیست در این کارگروهها انشالله بتوانیم با افزایش توان علمی در پیمودن مسیر توسعه پایدار گامهای مثبتی برداشته و همکاری نماییم.

وی ادامه داد : پویش خانه های محیط زیستی بدون همراهی و همفکری تشکل های مردم نهاد رشد نداشته و ما میخواهیم در پروژه های محیط زیستی و برنامه ریزی برای اجراء برنامه های فرهنگی – آموزشی محیط زیست استان همکاری نماییم.