خبرنگاران در توسعه سیاسی و ترغیب مردم برای حضور در انتخابات نقش مهمی را ایفا می کنند
خبرنگاران در توسعه سیاسی و ترغیب مردم برای حضور در انتخابات نقش مهمی را ایفا می کنند
مهرتبریز--فرمانده سپاه عاشورا گفت: خبرنگاران در توسعه سیاسی و ترغیب و تشویق مردم به حضور در انتخابات  نقش مهم را ایفا می کنند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی زاده در نشست هم اندیشی با خبرنگاران افزود:رسانه ها لازم است  بحث مطالبه گری را در آستانه انتخابات و بعد از انتخابان از نمایندگان به جد پیگیر باشند.

وی تصریح کرد: ارشاد و راهنمایی مردم برای حضور در عرصه انتخابات از اهم رسالت و وظیفه خطیر رسانه ها و رسانه ها بر این اساس نباید کوچکترین غفلتی در این زمینه صورت بگیرد، چرا که  امنیت، اقتدار و مقبولیت نظام جمهوری اسلامی وابسته به برگزاری پرشور و حداکثری انتخابات یازده اسفند است.

فرمانده سپاه عاشورا با اذعان به وجود برخی مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشورتاکید کرد: بی عملی و بدعملی برخی از مسئولان و ظهور و بروز انواع تبعیض ها باعث خیلی از گلایه ها و مشکلات است  اما ملت آگاه و با بصیرت ایران در سال های پس از

انقلاب اسلامی بارها ثابت کرده اند که این مشکلات و تیلیغات مسموم  رسانه ای دشمنان نمی تواند تاثیری در اراده آنان داشته باشد و همچنان در پای صندوق های رای حاضر شده اند.

عباسقلی زاده مشارکت گسترده مردم در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را از نظر جایگاه داخلی و بین المللی مهم ارزیابی کرد و افزود: از آنجایی که  خیلی وقت است رسانه های معاند و فریب خوردگان داخلی

و گروهک هایی مثل سازمان منافقین خلق اقدام به برنامه ریزی و طراحی انواع توطئه ها کرده اند، باید همچون گذشته این نقشه ها را برآب کنیم.

وی تصریح کرد: اکنون رسانه های بیگانه و نظام سلطه تمام حملات خود را متوجه انتخابات ایران کرده و کمرنگ سازی آن را نشانه گرفته اند، تا بر اساس میزان توفیق خود در این عرصه نسبت به اعمال موضع گیری های سیاسی و اقتصادی وارد عرصه شده و مردم و حکومت ایران را زیر فشار قرار دهند.

عباسقلی زاده مشارکت پایین مردم در انتخابات را منجر به طمع بیشتر دشمنان برای زیر فشار قرار دادن ایران اسلامی ارزیابی کرد و افزود: مولفه اصلی در عرصه انتخابات آمار و ارقام است تا طبق آن محاسبات سیاست خارجی کشورها به روی کشور دیگر برنامه ریزی شود، چون نشانه بارز و شفاف مقبولیت و مشروعیت هر نظام سیاسی برگرفته از آمارهای مربوط به میزان مشارکت شهروندان است.

وی بزرگترین رویکرد دشمنان و رسانه های معاند درباره انتخابات ایران را معطوف به مشارکت و عکسل العمل مردم به این مهم بیان و اضافه کرد: دشمنان نظام به خوبی می دانند که حضور حداکثری مردم در انتخابات آینده به معنی افزایش اقتدار و حفظ و یکپارچگی ملی ایرانیان بوده و مفهوم این موضوع شکست آنها در طراحی توطئه های انتخاباتی است.

عباسقلی زاده گفت: چنانچه استحکام درونی نظام ناشی از برگزاری باشکوه و گسترده انتخابات بیشتر شود، اقتصاد و سیاست بین الملل نیز انعطاف بیشتری برای کشورمان نشان خواهد داد و این به معنی افزایش سرمایه گذاری ها که می تواند اقتصاد و معیشت مردم را بهبود بخشد.

وی نقش رسانه ها در ایجاد شور و شوق انتخاباتی را بسیار مهم خواند و با اشاره به اینکه خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان و نمایندگان مجلس هستند، ادامه داد: خبرنگاران علاوه بر اینکه باید صدای مردم باشند، باید نسبت به امید آفرینی و انتشار اخبار و گزارش های مربوط به عملکردهای مثبت دستگاه های مختلف نیز پای کار باشند، چون پرداخت صرف به نقاط منفی به هیچ عنوان برای مردم امیدبخش نیست.