خرید بیش از ۵۲۶ هزار تن گندم مازاد بر تولید از کشاورزان آذربایجان شرقی

 

به گزارش مهر تبریز،کریم مهری به ثمر رسیدن طرح‌های کشاورزی را شامل مرور زمان دانست و گفت: در بخش کشاورزی باید با برنامه‌ریزی‌های مدون و حساب‌شده به‌پیش رفت و هرگز نباید بدون برنامه عمل نمود تا بتوان به نتایج مطلوب دست‌یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه دولت ۱۷ هزار میلیارد ریال اعتبار برای فعال کردن واحدهای تولیدی هزینه کرده است، عنوان کرد: هفت هزار میلیارد ریال از این اعتبار به استان آذربایجان شرقی اختصاص‌یافته دو دبیرخانه برای تخصیص آن معین‌شده، دبیرخانه واحدهای صنعتی در اداره کل صنعت، معدن و تجارت و دبیرخانه کشاورزی نیز در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی قرار دارد.

وی با ذکر اینکه بیش از ۱۶۰۰ واحد کشاورزی در سایت بهین یاب ثبت‌نام‌شده است گفت: اکثر وام‌هایی که در این سامانه ثبت‌شده پس از بررسی در گروه کار کارشناسی بررسی‌شده که تابحال مقدار ۳۲۶ مورد مصوب و با اعتبار بالغ بر ۱۱۶۰ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی و ابلاغ شده است.

مهری با انتقاد از نرخ بالای بهره وام‌های بانکی در دولت قبل، ابراز داشت: متأسفانه به دلیل نرخ بالای بهره وام‌های بانکی در سال‌های گذشته، ناوگان تجهیزات ماشین‌آلات کشاورزی فرسوده شده بود و رغبتی برای تسهیلات نبود ولی در دولت جدید در سه سال گذشته ما فقط نزدیک ۱۵ هزار میلیارد ریال با نرخ بهره ۱۵ درصد فقط برای تجهیزات ماشین‌آلات کشاورزی تسهیلات پرداخت کرده‌ایم.

وی به افزایش چشمگیر خرید گندم مازاد بر تولید کشاورزان استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی تا امروز بیش از ۵۲۶ هزار تن گندم مازاد بر تولید از کشاورزان استان خریداری کرده است که رقم بسیار بالایی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، بابیان اینکه نزدیک ۲۰۰ میلیون دلار هزینه لازم برای این مقدار گندم پرداخت خواهد شد، عنوان کرد: به‌زودی هزینه گندم‌های خریداری‌شده به‌حساب کشاورزان واریز خواهد شد که در این راستا نیز به‌زودی جشن برداشت و خودکفایی گندم در استان برگزار می‌شود.

وی، شهرستان هوراند را مستعد کاشت سماق دانست و گفت: خداوند متعال برخی زمین‌ها در برخی اراضی کشورمان را مستعد رویش محصولات خاصی مانند سماق قرار داده که ما شاهد رویش سماق در روستای آق براز شهرستان هوراند هستیم که از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه خبری تحلیلی مهر تبریز We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها