خرید و توزیع ۴۰ هزار جلد کتاب توسط منطقه آزاد ارس در ۳ سال گذشته
خرید و توزیع ۴۰ هزار جلد کتاب توسط منطقه آزاد ارس در ۳ سال گذشته

مهرتبریز: مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری منطقه آزاد ارس گفت: در سه سال گذشته بیش از ۴۰ هزار جلد کتاب با ارزش بیش از ۱۵۰ میلیون تومان توسط سازمان منطقه آزاد ارس خریداری و در سطح این منطقه توزیع شد.

به گزارش مهرتبریز، ابراهیم نصیری با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تعداد کتاب در سه سال گذشته بر اساس سیاست های حمایتی سازمان از فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء سرانه مطالعه خریداری و یا منتشر شده است.

وی با اشاره به مساعدت سازمان منطقه آزاد ارس در بهسازی تنها کتابخانه عمومی شهر جلفا شده و ایجاد و تکمیل بخش خواهران و کودکان آن گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با اداره کتابخانه های عمومی جلفا و تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال، این طرح طی ماه آینده به اتمام رسیده و افتتاح می شود.

مدیر فرهنگی، آموزشی و هنری منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: علاوه بر بهسازی کتابخانه جلفا، احداث کتابخانه و مرکز فرهنگی منطقه مسکونی شجاع در مرحله نهایی تهیه اسناد مناقصه قرار دارد و به زودی شاهد اجرایی شدن این پروژه فرهنگی نیز خواهیم بود.

وی افزود: برگزاری هفت مسابقه کتابخوانی در سال ۹۵ با یکهزار و ۴۷۲ نفر شرکت کننده و شش هزار و ۵۸۲ ساعت مطالعه و ۹ مسابقه در سال ۹۴ با یکهزار  و ۸۴۸ نفر شرکت کننده و ۱۹ هزار و ۵۱۸ ساعت مطالعه از جمله برنامه های سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه اشاعه فرهنگ کتابخوانی بوده و این مسابقه ها در سال ۹۶ نیز ادامه دارد.

نصیری خاطر نشان کرد: کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۹۴ با تامین خودرو توسط سازمان منطقه آزاد و کتابخانه سیار اداره کل کتابخانه های استان در سال ۱۳۹۵ با مشارکت سازمان منطقه آزاد ارس راه اندازی شده است.(خبرگزاری مهر)

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵