خسارت ۳۰۰ میلیارد ریالی به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در اثر زلزله ۱۷ آبان
خسارت ۳۰۰ میلیارد ریالی به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در اثر زلزله ۱۷ آبان
مهرتبریز رئيس سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي از خسارت زلزله به 320 واحد دامي در 65 روستاي استان آذربايجان شرقي خبر داد.

مهرتبریز رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از خسارت زلزله به ۳۲۰ واحد دامی در ۶۵ روستای استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مهندس اکبر فتحی در حاشیه بازدید استاندار آذربایجان شرقی از روستاهای زلزله‌زده تیرشاب و دونیق از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب در گفتگو با خبرنگاران ضمن عرض تسلیت جان باختن جمعی از هموطنان به ملت ایران اسلامی علی الخصوص مردم شریف شهرستان میانه و خانواده‌های داغدار و مصیبت دیده در روستای ورنکش بخش ترکمانچای و ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی افزود: در اثر زلزله بامداد روز جمعه  ۱۷ آبان ماه ، ۲۲۰ واحد دامداری سنتی در شهرستان میانه خسارت ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی دیده است.

وی ادامه داد: در شهرستان سراب هم به حدود یکصد واحد دامی سنتی خسارت ۳۰ تا ۱۰۰ درصد وارد شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه در اثر این زلزله در ۴۰ روستای شهرستان میانه حدود ۳۰۱ راس دام سنگین و ۶۹۵ راس دام سبک تلف شده است افزود: در ۲۵ روستای شهرستان سراب نیز ۳۰۰ راس دام سبک و و ۵۰ راس دام سنگین تلف شده است.

وی افزود: در ۶۵ روستای خسارت دیده از زلزله در ۲ شهرستان میانه و سراب استان آذربایجان شرقی در مجموع تعداد ۳۲۰ اماکن دامی خسارت دیده و  ۹۹۵ رأس دام سبک و ۳۵۱ رأس دام سنگین تلف شده است.

مهندس فتحی با اشاره به ادامه بررسی میزان خسارت به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی و اعلام اطلاعات تکمیلی در دو روزه آینده گفت: واحدهای دامی بیمه شده از طریق صندوق خسارت دریافت خواهند کرد و برای جبران خسارت دیگر واحدها نیز از طریق اعطای تسهیلات تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه خسارت ۳۰۰ میلیارد و ۴۵۸ میلیون ریالی به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در اثر زلزله ۱۷ آبان وارد شده است افزود: در حادثه زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی تعداد ۴۵ واحد تراکتور و ادوات کشاورزی، یک واحد مرغداری صنعتی (۳۰درصد خسارت)، ۶ رشته قنات و ۷ کیلومتر کانالهای آبیاری عمومی نیز خسارت دیده و بیش از ۳۰۰ تن از محصولات کشاورزی به ارزش ۳۷ میلیارد ریال نیز از بین رفته است.

وی از برنامه ریزیهای صورت گرفته جهت اسکان موقت دام های زلزله زدگان در دو شهرستان میانه و سراب خبر داد.