دانش و مهارت دو ویژگی مهم امدادگران گاز
دانش و مهارت دو ویژگی مهم امدادگران گاز

مهرتبریز: طی مراسم با شکوهی هفتمین دوره مسابقات امدادی / عملیاتی امدادگران شرکت گاز استان آذربایجان شزقی با تجلیل از قهرمانان و عوامل اجرایی به پایان رسید.

به گزارش مهر تبریز، مهندس ولی اله دینی در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندکان هفتمین دوره مسابقات امدادگران گفت: اکثر آیتم های مسابقات بر مبنای مهارت های جسمانی است که در جای خود بسیار مهم است اما بایستی برنامه ریزی و فضا به سمتی پیش رود که این آمادگی توأم با آمادگی ذهنی باشد و از سال آینده تدابیری اندیشیده شود تا علم نقشه خوانی به آیتم مسابقات افزوده شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان با تأکید بر اهمیت توانمندی های ذهنی امدادگران در موضوعات نقشه خوانی تصریح کرد : اگر یک امدادگر حائز مهارت های جسمانی امدادی باشد ولی در یک حادثه قرائت اشتباهی از نقشه داشته باشد زمان رفت و برگشت باعث از دست رفتن فرصت طلایی در حادثه خواهد شد بنابراین تمامی امدادگران باید با علم نقشه خوانی فنی شبکه گازرسانی آشنایی کامل داشته باشند.
وی مهارت و دانش را دو ویژگی مهم امدادگران گاز اعلام کرد و افزود :موفقیت هر سازمان در گروه بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد دانش مدار و با مهارت است و به کارگیری این شاخص ها در جذب نیروی انسانی بویژه امدادگران بسیار ضرورت دارد.
وی نقش آموزش امدادگران را از اولویت اصلی برنامه های شرکت اعلام کرد و افزود : موضوع آموزش مهارت و دانش کارکنان باید جدی تلقی شود و فضای آموزشی از حالت های کلیشه ای خارج و کارکنانی که در آموزش های جدید دانش افزایی داشته باشند در رتبه بندی و تشویق در اولویت خواهند بود.
گفتنی است در پایان این مراسم از امدادگران و تیم های برتر با اهداء لوح ، مدال و کاپ قهرمانی توسط مدیر عامل و هیئت مدیره تجلیل به عمل آمدو نفرات برتر این دور از مسابقات با عنوان تیم شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در مسابقات سراسری امدادگران شرکت ملی گاز ایران که مهر ماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد شرکت خواهند کرد.