در حال حاضر اپیدمی بیماری دام و طیور در آذربایجان شرقی وجود ندارد
در حال حاضر اپیدمی بیماری دام و طیور در آذربایجان شرقی وجود ندارد
مهر تبریز: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی اعلام کرد: امسال تاکنون هیچ گونه مورد خاصی از بیماری دام و طیور و بیماری مشترک بین انسان و دام و اپیدمی بیماری های دامی در این استان گزارش نشده است.

 به گزارش مهر تبریز، یحیی شیری پور افزود: تمام دامداری ها و مراکز نگهداری طیور آذربایجان شرقی به طور مداوم و مرتب از سوی کارشناسان دامپزشکی در مراکز شهری و مناطق روستایی به دقت در حال رصد می باشد.

وی از دامداران و مدیران واحدهای نگهداری طیور درخواست کرد تا با مشاهده موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت به مدیریت های دامپزشکی در شهرستان ها و یا اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.

دکتر شیری پور با اشاره به اجرای موفق طرح واکسیناسیون دام و طیور در ماه های گذشته، یادآور شد: هیچ گونه کمبودی در زمینه تامین واکسن وجود ندارد و در صورت درخواست، اداره کل دامپزشکی آمادگی ارائه هر نوع خدمات در این رابطه را دارد.

وی همکاری تنگاتنگ رسانه ها با دامپزشکی را زمینه ساز موفقیت اجرای طرح های مربوط به سلامت مردم دانست و ادامه داد: این مجموعه نیازمند همراهی اهالی رسانه برای تامین سلامت غذایی مردم است.

دکتر شیری پور جایگاه مهم رسانه ها را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه رسانه ها نقش تعیین کننده ای در افزایش ارتباط دستگاه های اجرایی با مردم دارند، گفت: بر این اساس لازم است رسانه ها با ماموریت ها و وظایف دستگاه های اجرائی و مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی هم با رسانه ها و گستره اطلاع رسانی آنها بیشتر آشنا شوند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵