در سال گذشته ۲۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با نکی به عشایر کشور پرداخت شد
در سال گذشته ۲۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با نکی به عشایر کشور پرداخت شد

مهرتبریز: رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: در سال گذشته ۲۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با سود ۴ درصدی و بازپرداخت ۶۰ ماهه به عشایر کشور پرداخت شد.

به گزارش مهرتبریز، مهندس کرمعلی قندالی در گردهمایی مدیران کل امور عشایری کشور که با حضور مهندس پور مهدی معاون فنی و عمرانی استانداری و مهندس کریم مهری رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد، با بیان اینکه تصمیمات و مصوبات مقام عالی وزارت در پیشبرد اهداف کشاورزی و زیربخش های مربوطه بسیار مفید و موفق بود افزود: صادرات دام زنده و محصولات دامی در دولت یازدهم رشد چشمگیر داشت که یک میلیون ۹۰۰ هزار راس دام زنده در سال گذشته صادر شد.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۸ صندوق اعتبارات خرد عشایر در کشور تشکیل شده است، گفت: ضریب تبدیل در تولید گوشت در جامعه عشایری به ۵٫۱ کیلوگرم مصرف علوفه و تولید یک کیلو گوشت قرمز افزایش یافته است که پیشرفت خوبی در بهبود ضریب تبدیل بشمار می آید.

مهندس قندالی اظهار کرد: توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایرنشین از اهداف سازمان امور عشایری و ادارات کل عشایری استانهاست.

رئیس سازمان امور عشایری کشور با تاکید بر اینکه آموزش و ترویج پایه و اساس توسعه به ویژه در بحث امور عشایری است، ادامه داد: آئین نامه ساماندهی عشایر به دبیرخانه دولت اعلام شده ان شاءا… با تصویب هیئت محترم وزیران جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: در برنامه ششم توسعه جامعه عشایر پررونق دیده شده است، در سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان وام با سود ۴درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه به عشایر ایران پرداخت شد.