در پی نجات جان یکی از اهالی روستای اوزی؛ به وجود چنین همکارانی افتخار می کنم‏
در پی نجات جان یکی از اهالی روستای اوزی؛ به وجود چنین همکارانی افتخار می کنم‏
مهرتبریز-در پی بارش سنگین برف و مسدود شدن مسیر ارتباطی روستای اوزی، یکی از اهالی روستا(خانم) که مشکل بیماری آسم داشت با تلاش های پرسنل راهدارخانه مجتمع مس سونگون نجات یافت.

مهرتبریز-در پی بارش سنگین برف و مسدود شدن مسیر ارتباطی روستای اوزی، یکی از اهالی روستا(خانم) که ‏مشکل بیماری آسم داشت با تلاش های پرسنل راهدارخانه مجتمع مس سونگون نجات یافت.‏

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مدیر روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون با اشاره به بارش شدید برف در منطقه و مسدود شدن مسیرهای ارتباطی برخی روستاهای شهرستان گفت: ساعت ۳ شب طی تماس یکی از روستائیان اوزی و گزارش حالت وخیم و اورژانسی یکی از اهالی این روستا که مبتلا به بیماری آسم بود فوراً مراتب به مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان گزارش داده شد و طی دستور اکید ایشان مبنی بر اعزام تمامی ماشین آلات و تجهیزات راهدارخانه مجتمع برای نجات جان این خانم، در عرض چند دقیقه هماهنگی های لازم بعمل آمد تا ماشین آلات برف روبی به سمت روستای مذکور اعزام گردد.

محمد حسین ایازی با اشاره به بارش شدید برف در این منطقه و واقع شدن روستا در منطقه کوهستانی و صعب الاعبور افزود: این روستا تقریباً در فاصله ۱۷ کیلومتری مجتمع قرار دارد و عملیات لازم برای بازگشایی مسیر بسیار سخت و نفسگیر بود چرا که یک اشتباه کوچک می توانست یک فاجعه را به همراه داشته باشد و این عملیات تا صبح به طول انجامید از طرفی دیگر باد و مه شدید از سویی و تاریکی و نبود دید با توجه به پوشیده شدن منطقه از برف، بر حساسیت فعالیت ها افزوده بود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع یعنی نجات جان یک انسان و تأکیدات مهندس شریفی گفت: به صورت مرتب پرسنل راهدارخانه گزارش جامعی از وضعیت آب و هوا و میزان پیشرفت کار را از طریق تماس های تلفنی تا لحظه اعزامم به منطقه ارایه می کردند و در جریان کار بودم.

ایازی در ادامه گفت: خوشبختانه با روشن شدن هوا عملیات مسیرگشایی سرعت بیشتری گرفته و توانستیم در کمترین زمان ممکن مسیر ارتباطی روستا را باز کنیم که با استقبال گرم اهالی روستا مواجه شدیم و بعد از بازگشایی مسیر بیمار به بیمارستان شهرستان ورزقان منتقل گردید تا مداوای لازم بر روی او انجام شود.

مدیر روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون با اشاره به آیه ۳۲ سوره شریفه مائده گفت: خداوند متعال در این آیه نجات جان انسان را، نجات جان همه مردم دانسته است و زمانی که وارد روستا شدیم و اهالی با دیدن مسیرگشایی صورت گرفته شاد شده بودند که این خوشحالی آن ها خستگی این فعالیت سخت چند ساعته را از تن های ما برد.

ایازی در خاتمه سخنانشان افزود: از اینکه توانسته ایم دل اهالی یک روستا را شاد کنیم و جان یکی از اهالی را نجات دهیم خرسندم و از این بابت به داشتن چنین همکارانی افتخار می کنم.