دستگاه های دولتی نباید از همکاری با یکدیگر شانه خالی کنند
دستگاه های دولتی نباید از همکاری با یکدیگر شانه خالی کنند

مهر تبریز: شهردار تبریز، خواستار شد برنامه های مختلف هفته سلامت با در نظر گرفتن تمامی نیازهای اقشار مختلف شهروندان، تدوین شود.

به گزارش مهر تبریز، صادق نجفی در جلسه هماهنگی برگزاری هفته سلامت، با ذکر این نکته که سلامتی، نعمت بی بدیل خداوندی و حق همه افراد است، گفت: زیرساخت های سلامت، بایستی بر اساس نیازسنجی های دقیق و محور قرار دادن اقشار جامعه اعم از خردسالان، بزرگسالان و سالمندان، ایجاد گردد.

وی، به پاره ای از اقدامات شهرداری در زمینه ارتقای سلامت شهر و شهروندان اشاره کرد و افزود: خانه های سلامت شهرداری تبریز، به مراکز آموزش های فرهنگی و اطلاع رسانی به شهروندان تبدیل شده اند و آمارها نشان می دهد مراجعه شهروندان به خانه های سلامت و دریافت آموزش های مربوط به سلامت تغذیه، بهداشت روانی و جسمی و  آسیبهای اجتماعی، تاثیر قابل توجهی در زندگی روزمره آنان به جا گذاشته است.

نجفی ادامه داد: شهرداری تبریز با تجهیز پارک های سطح شهر به تجهیزات ورزش همگانی، سعی در ارتقای نشاط جسمی و شادابی عمومی جامعه داشته است.

شهردار تبریز، در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: کمپینی که برای هفته سلامت در نظر گرفته شده است، دارای دو شاخه است، که یک شاخه‌ی آن را دستگاه‌های دولتی فراهم می‌کنند و شاخه‌ی بعدی نیز حضور مردم در صحنه است.

وی ادامه داد: به صحنه آوردن مردم در جریان برنامه‌های هفته سلامت، تبلیغات، برنامه‌ریزی‌ها و تلاش زیادی می‌طلبد که باید با همکاری رسانه‌های جمعی و سایت‌های خبری، این فرهنگ نهادینه شود و مردم نیز در جریان برنامه‌هایی که انجام می‌شوند، حضور پیدا کنند.

وی افزود: از طرفی دیگر برای تامین زیرساخت های سلامت، نیاز است که تمامی دستگاه‌ها دست به دست هم داده و در این مسیر قدم بردارند.

شهردار تبریز بیان کرد: در حالت کلی وظیفه‌ی اصلی سلامت بر عهده‌ی شهرداری تبریز نیست، اما در خصوص توجه به سلامتی لازم است که تمامی نهادهای دولتی تلاش کرده و این موضوع مهم را در جامعه نهادینه کنند؛ چرا که هر قدر مردم به سلامتی خود توجه کنند به همان میزان، مشکلات عمومی در جامعه کمتر خواهد شد.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی نباید خود را همانند جزیره‌ای جدا از سایر نهادها در نظر گرفته و از همکاری با دیگر نهادها شانه خالی کنند؛ چرا که شهر ما با اینکه در سطح کشور بسیار تاثیرگذار است،اما از لحاظ زیرساخت‌های مورد نیاز برای ایجاد سلامتی در جامعه، هنوز هم در رده‌های بالا قرار نداریم.

وی بیان کرد: تمامی این مباحثاتی که انجام می‌گیرد به این دلیل است که امکانات عمومی و فضا‌های مناسب برای ورزش و تفریح شهروندان فراهم شود و مردم را در راه رسیدن به اهداف سلامتی، همراهی کنیم؛ چرا که شهر ما از لحاظ فرهنگی دارای هویت‌ است و این ظرفیت و توانایی در شهر ما و همچنین در مردم ما وجود دارد که ناهنجاری‌های موجود در سطح شهر را کنترل کرده و با برنامه‌ریزی، فضای عمومی و رفتاری موجود در شهر را بهبود بخشد.

وی با بیان اینکه شهرداری تبریز از برنامه‌های هفته‌ی سلامت استقبال می‌کند، اظهار کرد: برای هر کاری زیرسازی، رسیدگی و برنامه‌ریزی لازم است و ما باید تلاش کنیم تمامی امکانات را در کنار هم قرار داده و در خصوص ایجاد فضای رفتاری و روانی مناسب در شهر تلاش کنیم.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵