دستگیری باند کلاهبرداری فروش سوالات کنکور درمرند
دستگیری باند کلاهبرداری فروش سوالات کنکور درمرند
مهرتبریز-فرمانده انتظامي مرند از شناسايي و دستگيري 2 نفر به جرم کلاهبرداري از طريق فروش سوالات کنکور و نهايي در فضاي مجازي خبر داد.

به گزارش مهرتبریز؛ سرهنگ ” علی اسدیان” در این خصوص گفت: برابر اعلام پلیس فتا شهرستان مرند مبنی بر اینکه یک نفر آقا با همدستی یک خانم اقدام به ایجاد یک کانال در فضای مجازی و فروش سوالات کنکور و نهایی می کرده و از حاصل فروش سوالات اقدام به خرید سکه و طلا می نمودند توسط ماموران انتظامی شهرستان در حین خرید طلا وسکه شناسایی و دستگیر شدند.

وی عنوان کرد: در بازرسی از محل سکونت متهمین تعداد ۳۶ قطعه سکه طلا ، یک عدد زنجیر طلا، چهار عدد گوشواره طلا و مبلغ ۱۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال حاصل فروش سوالات کنکور و تجهیزات الکترونیکی مربوطه کشف و متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی مرند در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه سوالات کنکور وسوالات آزمون نهایی تا لحظه برگزاری آزمون در قرنطینه هستند ادعای دسترسی به سوالات توسط سودجویان صرفاً با هدف کلاهبرداری بوده و لذا از شهروندان تقاضا داریم دقت لازم را در این زمینه داشته باشند و هیچ وجهی را حتی به عنوان بیعانه واریز نکنند ودر صورت اطلاع از اینگونه کانال ها و افراد سودجو مراتب را در اسرع وقت به پلیس گزارش کنند.

اسماعیل رحیمی / هشترود