دوره آموزشی تخصصی مدیریت بحران ، پیشگیری و کاهش خطرپذیری
دوره آموزشی تخصصی مدیریت بحران ، پیشگیری و کاهش خطرپذیری
آرمان تبریز: مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: برگزاری دوره آموزشی تخصصی مدیریت بحران ، پیشگیری و کاهش خطرپذیری فرصتی برای آشنایی بیشتر با اهمیت جایگاه مدیریت بحران و ضرورت آمادگی و آموزش در این زمینه است.

به گزارش آرمان تبریز، مینویی در دوره آموزشی تخصصی مدیریت بحران ، پیشگیری و کاهش خطرپذیری افزود: آگاهی سازی و فرهنگ سازی جامعه از بلایای طبیعی، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند در کاهش تلفات و خسارات ناشی از حوادث و پدیده های طبیعی موثر باشد.
وی اظهار کرد: برگزاری مانور امداد و نجات زلزله و اسکان و درمان اضطراری ۱۰هزار نفری، یکی از بزرگترین مانورهای امداد و نجات و اسکان و درمان اضطراری کشور است که به همت اداره کل مدیریت بحران استانداری ، فرمانداری تبریز ، جمعیت هلال احمر استان و سایر دستگاههای امدادرسان و خدمات رسان و نیز نیروهای نظامی و انتظامی در استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد.
مینویی گفت: این مانور، با هدف تمرین و ارتقاء آمادگی دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان بوده و نیز بعنوان دوره عملی برای متربیان این کارگاه آموزشی محسوب خواهد شد .
وی ادامه داد: در این مانور، ۱۰هزار نفر از مردم، به صورت فرضی، در اثر یک زلزله ۶/۷ ریشتری، نیازمند اسکان و درمان اضطراری شده و دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان، وظیفه دارند که این افراد را اسکان داده و به آنها خدمات لازم را ارائه دهند.
ذاکری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت بر لزوم توجه ویژه نیروهای امدادی و خدمات رسان به ارتقاء آمادگی های لازم تاکید نمودند .
یونس فاتح، فرمانداری تبریز نیز، آگاه سازی و فرهنگ سازی جامعه را هدف مهمی دانست و گفت: آگاهی سازی و فرهنگ سازی جامعه، باعث می‌شود که مردم در زمان وقوع بحران، بدانند که باید چه کار کنند و چگونه از خود و خانواده خود محافظت کنند.
منجم، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه مدیریت در زمان بحرانی از جمله بلایای طبیعی بسیار مهم است، به تجربیات هلال احمر در زلزله خوی و ترکیه پرداخت.
دوره آموزشی تخصصی مدیریت بحران ، پیشگیری و کاهش خطرپذیری به همت اداره کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی و فرمانداری تبریز در راستای ارتقاء سطح آگاهی و دانش تخصصی کارشناسان بحران فرمانداری ها ، بخشداران ، دهیاران فرمانداری تبریز و شهرداران مناطق تبریز ، خسروشاه ، سردرود و باسمنج و همچنین کارشناسان بحران ادارات شهرستان تبریز بمنظور افزایش توانمندی و ارتقاء سطح هم افزایی های بین دستگاهی و ایجاد آمادگی برای اجرای مانور امداد و نجات و اسکان و درمان اضطراری ۱۰ هزار نفری کلانشهر تبریز برگزار شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵