دو طرح تعاونی تولیدی در منطقه آزاد ارس به بهره‌برداری رسید
دو طرح تعاونی تولیدی در منطقه آزاد ارس به بهره‌برداری رسید

مهرتبریز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری یک‌روزه به شهرستان جلفا، دو واحد تعاونی تولیدی واقع در منطقه آزاد ارس را افتتاح کرد.

به گزارش مهرتبریز،شرکت تولیدی پروفیل یکتا ارس و شرکت آذرتجهیز طب ارس دو واحد تعاونی است که با حضور وزیر کار رسما فعالیت خود را آغاز کردند.

این واحدها در زمینه تولید پروفیل های UPVC انواع دستکش های طبی و بهداشتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان ۲۲۰ میلیارد ریال با استفاده از تسهیلات تعاونی فعالیت می‌کنند.

با آغاز فعالیت این واحدهای تولیدی علاوه بر تولید سالانه ۵۴۰۰ تن انواع ورق های آلومینیمی و ۱۴۰ میلیون عدد دستکش، در مجموع برای بیش از ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح این واحدها در سخنانی به رویکرد دولت یازدهم در تغییر استراتژی در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید مناطق آزاد به دروازه صادرات کشور تبدیل شده است.

علی ربیعی افزود: گسترش صادرات و کاهش وابستگی به واردات در مناطق آزاد استراتژی دولت در رونق مناطق تولید و اشتغال در مناطق آزاد است و در این زمینه توفیقاتی داشته است.

وی همچنین بر نقش تعاونی های مرزنشینان در رونق اقتصادی مناطق مرزی اشاره و تصریح کرد: تعاونی های مرزنشینان باید به جد در مناطق مرزی دنبال شود و دولت یازدهم قدمهای مثبتی در این زمینه برداشته است.

وزیر کار و رفاه اجتماعی بزرگ شدن اقتصاد به واسطه رونق تعاونی های مرزنشینان و توسعه مناطق مرزی را از آثار و پیامدهای آن بیان کرد و افزود: دولت با این کار به دنبال تثبیت جمعیت مرزنشین و توسعه و آبادانی این مناطق است.

فرماندار جلفا نیز در این آیین در سخنانی با اشاره به وجود تعاونی های مرزنشینان در این شهرستان، بر استفاده حداکثری از این ظرفیت تاکید کرد.

زاهد محمودی اظهار کرد: در صورت حل برخی محدودیت ها و تسهیل در اجرای قوانین، شرکت های تعاونی می توانند در موفقیت دولت در نیل به تولید و اشتغال پایدار تاثیرگذار باشند.

وی همچینن رونق تولید و اشتغال و استفاده از ظرفیت های کشاورزی، آبزی پروری و گردشگری در شهرستان جلفا را مرهون مشارکت و همراهی منطقه آزاد ارس دانست.

فرماندار جلفا به اقدامات دولت یازدهم در رونق تولید و اشتغال در نقاط مرزی این شهرستان اشاره و مشارکت ۹۷ درصدی و رای ۷۱ درصدی به دکتر روحانی در انتخابات اخیر را نشانه رضایت مندی مرزنشینان از عملکرد دولت در این خطه مرزی بیان کرد.

در این نشست تعدادی از مدیران عامل و صاحبان صنایع شرکت های فعال در منطقه آزاد ارس به بیان مسایل و مشکلات خود پرداخته و ضرورت حمایت های بانکی از رونق سرمایه گذاری در این منطقه را خواستار شدند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵