ذخیره سازی مناسب کود سرک بهاره در انبار سازمانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی
ذخیره سازی مناسب کود سرک بهاره در انبار سازمانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مهندس جمشید باقریان در گفتگو با خبرنگاران با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال ۱۴۰۱ به کشاورزان و بهره برداران و عزیزانی که در این راه زحمت می کشند گفت: امیدوارم  کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی سال نیک  و پرباری در پیش رو داشته باشند. وی با […]

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛مهندس جمشید باقریان در گفتگو با خبرنگاران با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال ۱۴۰۱ به کشاورزان و بهره برداران و عزیزانی که در این راه زحمت می کشند گفت: امیدوارم  کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی سال نیک  و پرباری در پیش رو داشته باشند.

وی با بیان اینکه نظر به اینکه تأمین و توزیع کودهای شیمیایی یارانه دار از وظایف شرکت خدمات حمایتی کشاورزی می باشد افزود: از ابتدای سالجاری تا نیمه اول اسفند مقدار ۸۶ هزار و ۸۰۳ تن انواع کود شیمیایی تأمین و توزیع شده که نسبت به مدت مشابه حدود ۱۰٫۶ درصد رشد داشته است .

وی با بیان اینکه به منظور افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی در فصل کشت پائیزه به ترتیب مقدار ۲۹ هزار و ۴۶۲ تن کود ازته، مقدار ۳ هزار و ۶۵۵ تن فسفاته و مقدار ۷۴۱ تن پتاسه بین کشاورزان استان  توزیع شده است ادامه داد: این میزان  نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب ۱۳ درصد ازته، ۴۸۴ درصد فسفاته و ۱۶۹ درصد پتاسه افزایش داشته است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان با بیان اینکه با توجه به ذخیره سازی مناسب کود سرک بهاره در انبار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان، کشاورزان و بهره برداران نگران گرانی کود مورد نیاز خود نباشند ادامه داد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در تعطیلات نوروزی نیز علیرغم محدودیت تردد کامیونهای سنگین در جاده ها نسبت به توزیع کود از انبار سازمانی شرکت در استان و از مبادی و پتروشیمی ها اقدام خواهد نمود و باتوجه به کسب مجوز از پلیس راه نیروی انتظامی تردد کامیونهای حامل کود شیمیایی بعنوان کالای اساسی در تعطیلات نوروزی بلامانع است .

وی ادامه داد: در سالجاری کود ازته مورد نیاز کشاورزان بیشتر از برنامه ابلاغی تأمین و تدارک شده است و این امر در سایه برنامه ریزی و تلاشهای بی وقفه اعضای هیئت مدیره بویژه مدیرعامل محترم شرکت خدمات حمایتی  کشور و پیگیری مستمر ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی و معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان تحقق یافته است .

مهندس باقریان با بیان اینکه به  حول و قوه الهی در حال حاضر با ذخیره سازی حدود  ۱۰ هزار تن انواع کودهای ازته ، فسفاته و پتاسه در انبار سازمانی شرکت هیچگونه مشکلی در استان وجود ندارد  افزود: از کشاورزان و بهره برداران تقاضا می شود از هم اکنون با مراجعه به مراکز خدمات جهاد کشاورزی و کارگزاران توزیع کود شرکت نسبت به تهیه کود سرک بهاره اقدام نمایند .

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵