ذره‌ای در پیگیری حقوق دانشگاهیان کوتاهی نکرده‌ایم / تامین ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در آخرین ساعات سال ۱۴۰۱
ذره‌ای در پیگیری حقوق دانشگاهیان کوتاهی نکرده‌ایم / تامین ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در آخرین ساعات سال ۱۴۰۱
مهرتبریز-نشست شورای دانشگاه با حضور معاون وزیر علوم، رئیس، اعضای هیأت رئیسه، روسای دانشکده‌ها و سایر مدیران و مسئولان دانشگاه تبریز برگزار شد.

مهرتبریز-نشست شورای دانشگاه با حضور معاون وزیر علوم، رئیس، اعضای هیأت رئیسه، روسای دانشکده‌ها و سایر مدیران و مسئولان دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما درتبریز، دکتر صفر نصراله زاده طی سخنانی در ابتدای این جلسه، ضمن تبریک فرارسیدن هفته‌ی دولت و گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: دانشگاه تبریز به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های مادر کشور نقش تعیین کننده‌ای داشته و بعد از روی کار آمدن دولت انقلابی و استقرار مدیریت جدید در دانشگاه، همکاران محترم تمام تلاش خود را در حوزه‌های مختلف به کار می‌گیرند.

وی ادامه داد: سال گذشته در بخش پژوهش و فناوری موفق شدیم در بین سه دانشگاه برتر قرار بگیریم. در بحث زیست بوم فناوری و جذب دانشجویان خارجی نیز در رتبه‌های برتر قرار گرفتیم. همچنین در رتبه‌بندی‌های بین المللی همواره جایگاه خوبی کسب کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: در دوسال گذشته شاهد هستیم که مسئولین وزارت علوم، حتی در ساعات پایانی سال و لحظه‌ی تحویل سال نیز در حال تلاش برای تامین مطالبات اساتید و کارکنان هستند و در بحث مسکن نیز معتقد هستند که باید نقش خود را ایفا کنند و امیدواریم مشکلات اساتید و کارکنان در بحث تامین مسکن نیز حل شود.

ما میراث دار شرایطی هستیم که باید به طور احسن این شرایط را مدیریت کنیم

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز با بیان اینکه دولت ذره‌ای در پیگیری حقوق اساتید و کارکنان کوتاهی نکرده است، گفت: ما میراث دار شرایطی هستیم که باید به طور احسن این شرایط را مدیریت کنیم و با وجود تمامی تلاش و پیگیری‌های انجام شده، قبول داریم که در بحث حق و حقوق اساتید و کارکنان آنطور که شایسته‌ی این عزیزان است، کار نکرده‌ایم و شرمنده‌ی این قشر زحمتکش هستیم. ما نمی‌توانیم مشکلات را نادیده بگیریم و همه‌ی سعی خود را برای بهبود اوضاع به کار می‌گیریم.

دکتر علی خطیبی ادامه داد: متاسفانه دولت قبل بدون اینکه اموالی را بفروشد، طرح همسان سازی را از بودجه‌ی عمومی اجرا کرد و در آغاز این دولت تمامی روسای دانشگاه‌ها از سوی دیوان عدالت مورد بازخواست قرار گرفتند که چرا بدون فروش اموال، از بودجه‌ی عمومی هزینه شده است.

افزایش پایه‌های تشویقی از هفت پایه به ۶۵ پایه

وی با اشاره به افزایش پایه‌های تشویقی از هفت پایه به ۶۵ پایه و اعطاء گرنت به اساتید جدید الاستخدام از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۱، خاطرنشان کرد: در آخرین ساعات سال قبل نیز موفق شدیم ۳ هزار میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه دریافت کنیم که اولویت اول ما حقوق نیروهای شرکتی، سپس حق التدریسی‌ها و در نهایت گرنت‌ها بود و خوشبختانه اکنون ۹۵ درصد دانشگاه‌ها در پرداخت حق التدریس‌ها نه‌تنها تاخیر ندارند بلکه بروز نیز هستند.

اعمال بدون محدودیت مدرک تحصیلی کارکنان

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اعمال مدرک تحصیلی و پرداخت فوق العاده‌ی کارکنان نیز گفت: پیشنهاد لحاظ بدون محدودیت مدرک تحصیلی کارکنان را مطرح کرده و در حال پیگیری هستیم و موضوع فوق العاده ویژه‌ی کارکنان نیز تاکنون سه بار به شورای حقوق و دستمزد رفته ولی چون هنوز بستر قانونی فراهم نیست، نتیجه‌ی لازم کسب نشده است.

جزئیات طرح تأمین مسکن دانشگاهیان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث تامین مسکن برای اعضای هیات علمی و یاوران علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیز اظهار کرد: ما براساس طرح نهضت ملی مسکن و توافقی که سه وزیر (مرحوم دکتر رستمی وزیر فقید راه و شهرسازی، دکتر بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و دکتر زلفی‌گل وزیر علوم) امضا کرده‌اند، اراضی دانشگاه‌ها و متقاضیان را مشخص کرده‌ایم و باتوجه به اینکه فرم ج متقاضیان مسکن باید سبز باشد (فاقد مسکن و وام مسکن باشند)، ما از وزارت راه و شهرسازی خواستیم که این بند در خصوص دانشگاهیان در نطر گرفته نشود و براین اساس کسانی که فاقد مسکن هستند، زمین رایگان دریافت می‌کنند و افراد دارای مسکن نیز ۲۰ درصد قیمت کارشناسی را نقدی و ۸۰ درصد را در اقساط ۱۰ ساله پرداخت خواهند کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵