عدم دقت در رعایت نکات ایمنی ۲۳۷ حادثه ناگوار در پی داشت
عدم دقت در رعایت نکات ایمنی ۲۳۷ حادثه ناگوار در پی داشت

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سخنگوی این شرکت با نگاهی به تحلیل آمار حوادث در سال گذشته افزود: علی رغم کاهش ۵۰ درصدی آمار متوفیان، کماکان آمار حوادث ناگوار بالا بوده و ضرورت توجه و دقت نظر هر چه بیشتر مشترکین در بکارگیری نکات ایمنی را می طلبد. غلامرضا قنبری اظهار داشت: از ۲۳۷ […]

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سخنگوی این شرکت با نگاهی به تحلیل آمار حوادث در سال گذشته افزود: علی رغم کاهش ۵۰ درصدی آمار متوفیان، کماکان آمار حوادث ناگوار بالا بوده و ضرورت توجه و دقت نظر هر چه بیشتر مشترکین در بکارگیری نکات ایمنی را می طلبد.
غلامرضا قنبری اظهار داشت: از ۲۳۷ حادثه بوقوع پیوسته ۲۲۱ مورد آتش سوزی و انفجار و ۱۶ مورد به دلیل نشت گاز مونوکسید کربن بوده است.
وی با اشاره به افزایش آمار حوادث آتش سوزی و انفجار تصریح کرد: بر اساس تحلیل آمار حوادث، بیشترین علت بروز حوادث آتش سوزی و انفجار، نشت گاز از شیر مصرف به دلیل عدم نصب درپوش و عدم استفاده از بست ایمن بوده که به مشترکین محترم توصیه می گردد درصورت عدم استفاده از وسایل گرمایشی، حتماً نسبت به نصب درپوش بر روی شیر مصرف اقدام کنند، همچنین محل اتصال وسایل گرمایشی با شیلنگ سالم توسط بست های اطمینان محکم گردد.
قنبری ادامه داد: در پی حوادث ناشی از گاز در سال گذشته، ۲۸ نفر جان خود را از دست داده و ۵۷ نفر مصدوم شده و خسارت های مالی شدیدی نیز برای مشترکین سهل انگار وارد شده است.
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان بار دیگر یادآور شد: رعایت نکات ایمنی ضامن سلامت خانواده ها در زمان استفاده از گاز طبیعی در تجهیزات گازسوز می باشد.