راههای آذربایجان‌ شرقی باز و گردنه‌ها لغزنده است
راههای آذربایجان‌ شرقی باز و گردنه‌ها لغزنده است
مهر تبریز: معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: هم اکنون تمام راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد.

به گزارش  مهر تبریز، غلامرضا رسول زاده گفت: به علت بارش برف، مسیر‌های کوهستانی و گردنه‌ها لغزنده است و در بارش روز‌های اخیر ۲ هزار کیلومتر _باند از راه‌های استان با تلاش تیم‌های راهداری برفروبی، نمک پاشی و شن پاشی شد  به طوری که در عملیات راهداری زمستانی در تمامی راه‌های استان بیش از ۴۰۰ تن مخلوط شن و نمک مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه از روز گذشته ۱۵۰ مورد راه روستایی در شهرستان‌های مختلف استان برفروبی شده است اظهار کرد: بیشترین میزان برفروبی در راه‌های ارتباطی تبریز، بستان آباد، هشترود، آزادراه تبریز- زنجان، هریس، چاراویماق، اهر، مرند، ورزقان، سراب، اسکو، آذرشهر و شبستر انجام شده است.

معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه راههای تحت پوشش برفروبی استان بیش از ۱۴ هزار کیلومتر و تعداد نقاط کوهستانی برف گیر ۳۸ نقطه است، گفت: به دنبال بارش برف روز گذشته، به ۶۰ خودرو گرفتار در برف کمک رسانی شد.

رسول زاده ادامه داد: این اداره کل در اجرای وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه همکاران و به کارگیری همه امکانات و استقرار در مسیر‌های حوزه استحفاظی و افزایش گشت‌های راهداری به ویژه در راه‌های پرتردد به خدمات رسانی به به شهروندان اقدام می‌کند.

وی با اشاره به آماده سازی و تجهیز راهدارخانه‌ها در راه‌های اصلی و فرعی جهت امدادرسانی و خدمات به موقع به مسافران و کاربران راهها یادآور شد: این اداره کل آماده همکاری و تعامل با مسئولان استانی و شهرستانی، نیرو‌های انتظامی و پلیس راه، هلال احمر و سایر نیرو‌های امدادی برای افزایش ایمنی عبور و مرور در جاده‌ها است.

رسول زاده خاطرنشان کرد: تلفن گویای ۱۴۱ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به مردم در خصوص وضعیت راهها و شرایط آب و هوایی است و ترددکنندگان جاده‌ها می‌توانند از برنامه تلفن همراه ۱۴۱ و سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده‌ها استفاده کنند.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵