۲۰۰۰ سامانه هوشمند در جاده‌ های کشور راه اندازی می شود
۲۰۰۰ سامانه هوشمند در جاده‌ های کشور راه اندازی می شود
مهر تبریز: رئیس مرکز مدیریت راه‌ های کشور از راه اندازی ۲۰۰۰ سامانه هوشمند در جاده‌ های کشور خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، فخاران در بازدید از مرکز مدیریت راه‌ های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی با اعلام اینکه امسال ۲۰۰۰ سامانه هوشمند در جاده‌ های کشور نصب و راه اندازی می شود گفت: از این تعداد ۶۰ سامانه حمل و نقل هوشمند در آینده نزدیک به ۱۰۳ سامانه موجود استان اضافه می‌شود.

وی با اظهار اینکه عمده این سامانه‌ ها در بزرگراه شهید کسایی، آزادراه تبریز – زنجان و بزرگراه تبریز – اهر راه اندازی می‌شود اظهار کرد: هدف مرکز مدیریت راه‌ های کشور تسهیل سفر مسافران جاده‌ای است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌ های کشور گفت: برنامه اصلی این مرکز طوری است که اگر مسافری در طول سفر با مرکز مدیریت راه‌ ها تماس بگیرد در تمام طول سفر همراه او باشیم و تمامی شرایط راه‌ها در طول سفر را به وی اطلاع رسانی کنیم.

فخاران ادامه داد: توسعه سامانه داپ (داده کاوی اطلاعات پلاک خوان)، تجهیز تونل‌ها به دوربین‌ های نظارت تصویری و کمک به اجرای راهداری از دیگر برنامه‌ های مرکز مدیریت راه هاست.

وی یادآور شد: از دیگر برنامه‌ های مهم این مرکز در افق پنج ساله افزایش کارآیی سامانه‌ های حمل و نقل هوشمند و ارتقای کارآیی نیرو‌های این مرکز است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از وضعیت سامانه‌ های هوشمند حمل و نقل استان گفت: در زمان کنونی ۹۹ دستگاه کنترل سرعت، چهار سامانه توزین در حال حرکت، ۹۸ دستگاه ترددشمار آنلاین و ۲۴ دوربین نظارت تصویری در استان فعال هستند و ابزار کنترل تردد جاده‌ای محسوب می‌شوند.

علی زاده افزود: در ۹ ماهه گذشته ۲۹۳ هزار و ۴۹۰ تردد در راه‌های ارتباطی استان ثبت شد که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش داشت.

وی اظهار کرد: تعداد وسیله نقلیه ورودی به استان در این مدت ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه و تعداد وسیله نقلیه خروجی ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش یافت.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵