رزمایش کمک مومنانه به مناسبت گرامیداشت شهادت خلبانان پایگاه شهید فکوری تبریز
رزمایش کمک مومنانه به مناسبت گرامیداشت شهادت خلبانان پایگاه شهید فکوری تبریز

مهرتبریز-بمناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهداء خلبانان پایگاه شهید فکوری تبریز و هم وطن عزیز، به همت پایگاه مقاومت امیر المومنین منطقه آخمقیه تبریز، بیش از صد بسته معیشتی، صد بسته لوازم التحریر و صد جفت کفش به خانواده ها و دانش آموزان کم بضاعت منطقه آخمقیه، توزیع شد. به گزارش خبرنگار ما ، مسئول […]

مهرتبریز-بمناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهداء خلبانان پایگاه شهید فکوری تبریز و هم وطن عزیز، به همت پایگاه مقاومت امیر المومنین منطقه آخمقیه تبریز، بیش از صد بسته معیشتی، صد بسته لوازم التحریر و صد جفت کفش به خانواده ها و دانش آموزان کم بضاعت منطقه آخمقیه، توزیع شد.
به گزارش خبرنگار ما ، مسئول کانونهای خدمت آستان قدس رضوی در استان آذربایجان شرقی ، در این مراسم با بیان اینکه انفاق و بخشش از والاترین و انسانی ترین اعمال است، اظهار داشت: کمک به نیازمندان نه تنها در اسلام و ایران، بلکه در هر مذهب و فرهنگی، تأکید شده است و در ایام همه گیری شیوع کرونا هم به خوبی این موضوع دیده شد.
سردار شاکر گفت : نقش مردم و نهادهای مردمی در کمک های مؤمنانه و رزمایش مواسات، خیلی پر رنگ بود و شاهد هستیم که در سراسر کشور، میلیون ها بسته معیشتی، بهداشتی و … توسط همین کمک های مردمی و خیرین، تهیه و توزیع شده است.
وی ادامه دار بودن و تداوم این کمک ها را یک امر مهم و ضروری دانست و گفت: از قدیم الایام، مردم ایران در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی، جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی برای کمک به نیازمندان را به جِد دنبال می کردند و مطمئنا از این به بعد هم حتی بعد از ریشه کنی ویروس منحوس کرونا، این عمل بسیار نیکو، با همان شدت و شور، دنبال خواهد شد.

مسئول ستاد مدافعین سلامت استان هم در ادامه این مراسم، با تجلیل از فعالیتهای خیرین و بسیجیان در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: حضور خودجوش مردمی در تمام لحظه ها و روزهای سخت همه گیری کرونا، قابل تحسین و کم نظیر بود که نشان از نوع دوستی و اهمیت به ایثار در نزد مردم ایران دارد.
سردار ایرانزاد، با تأکید بر توجه و حمایت از مردم حاشیه نشین کلانشهر تبریز گفت: اگر کل مناطق حاشیه نشین شهر تبریز را لحاظ کنیم، شاید بتوان گفت بیش از ۵۰۰ هزار نفر که اکثرا هم از قشر زحمت کش کارگری هستند، در این مناطق سکونت دارند و دولت ها و ارگانها، وظیفه دارند به شکل زیرساختی و اصولی، معظلات این مناطق را حل کنند، اما خیرین و نهادهای مردم نهاد هم در حد توان خود، در ایام سخت، همواره سعی کرده اند که در کنار مردم نیازمند این مناطق باشند.

فرمانده پایگاه مقاومت امیرالمومنین آخمقیه هم در این مراسم، نقش خیرین، بانوان و بسیجیان منطقه آخمقیه تبریز را در توزیع صدها هزار بسته معیشتی، بهداشتی، جهیزیه، لوازم التحریر و … را بسیار مهم دانست و گفت : اگر امروز ، این منطقه و پایگاه مقاومت ، در جمع آوری و توزیع خیل عظیم کمک های مردمی ،ممتاز و زبانزد هست ، به واسطه کار تیمی و روحیه انقلابی و جهادی مردم منطقه است.
رضا زباندار با بیان اینکه منطقه آخمقیه از مناطق پر نفوس، ولایی و انقلابی شهر تبریز محسوب می شود گفت: با همه این اوصاف، متأسفانه خدمات و امکانات شهری و دولتی، به شکل عادلانه به این منطقه تعلق نیافته است و شاهد حضور خانواده های کم بضاعت و محروم در این منطقه هستیم.
وی گفت: در حد توان خود، توانسته ایم با کمک خود مردم، خیرین و نهادهای خیریه، باری هر چند کوچک از دوش مردم این منطقه برداریم و با قوت، این مسیر را ادامه خواهیم داد.
زباندار افزود: در آستانه عید نوروز و اعیاد شعبانیه هم بنا داریم که صدها بسته معیشتی و حمایتی دیگر، تهیه و توزیع کنیم.

مسئول زیارت آستان قدس رضوی در آذربایجان شرقی هم در خاتمه با اشاره به نقش فرهنگ ایثار و شهادت در تربیت جوانان خَیّر گفت: امروز به واسطه خون شهدا و الگوهایی مثل شهدای بزرگ ایثار، شاهد هستیم که جوانان و بسیجیان کشور، در میدانی دیگر ، همان منش و روش شهدا را ادامه می دهند.
محمد فتاحی افزود: بدیهی است که اگر در جامعه ای، شهید سلیمانی، باکری ها و … ، الگوی جوانان باشند، در آن جامعه، روح ایثار و از خودگذشتگی هم حاکم باشد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵