رسیدگی به ۳۲۰ پرونده ایثارگری در کمیسیون پزشکی آذربایجان شرقی
رسیدگی به ۳۲۰ پرونده ایثارگری در کمیسیون پزشکی آذربایجان شرقی
مهر تبریز: سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: در دومین کمیسیون پزشکی استان به ۳۲۰ پرونده ایثارگری متقاضی تعیین درصد و تعیین حق پرستاری رسیدگی می‌شود.

به گزارش مهر تبریز، سلمانی پس از بازدید از کمیسیون پزشکی آذربایجان شرقی اظهار کرد: در دومین کمیسیون پزشکی استان که کار خود را از روز پنجشنبه در محل ستاد استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی و با حضور متخصصان بومی حوزه بهداشت و درمان آغاز کرده و تا روز جمعه ادامه دارد تقاضای ۱۰۰ ایثارگر جهت تعیین حق پرستاری و تقاضای ۲۲۰ ایثارگر برای تعیین درصد جانبازی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: در جریان برگزاری این دوره از کمیسیون پزشکی متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیمار‌های غیرجنگی توسط متخصصان داخلی، ریه، گوش، حلق و بینی، اعصاب و روان، چشم، ارتوپدی، جراح و پوست، ویزیت شده و یا پرونده‌های مربوط به حق پرستاری خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان عزیز استان بررسی می‌شود.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با بیان اینکه کمیسیونی که اکنون تشکیل شده دومین دوره کمیسیون پزشکی استان است افزود: این افتخار بزرگی برای آذربایجان شرقی است که در تشکیل کمیسیون‌های پزشکی استانی پیشگام بوده و اولین استان کشور لقب گرفته که برنامه تمرکز زدایی کمیسیون‌ های پزشکی از مرکز در آن آغاز شده است.

وی گفت: با استانی شدن کمیسیون های پزشکی همه عملیات اجرایی تعیین درصد و تعیین حق پرستاری ایثارگران از تشکیل پرونده و تخصیص کد گرفته تا معاینه و اعلام نظر توسط متخصصان بومی آذربایجان شرقی با همکاری عوامل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و بهره مندی از ظرفیت پزشکان بنیاد، پزشکان مشاور و پزشکان برنامه پایش سلامت انجام و پس از تدقیق و تایید کمیسیون پزشکی مرکز رای نهایی اعلام می‌شود.

گفتنی است سلمانی با همراهی نوزاد، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی ضمن بازدید از این برنامه، از پزشکان حاضر در کمیسیون و همه دست اندرکاران تقدیر و تشکر کرد.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در این بازدید پای درد و دل تعدادی از مراجعه کنندگان به کمیسیون نیز نشست و آنان را مورد تفقد قرار داد.

اولین دوره کمیسیون پزشکی استان دو هفته قبل در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی برگزار شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵