رشد ۱۹ درصدی نشت یابی خطوط انتقال درمنطقه ۸ عملیات انتقال گاز
رشد ۱۹ درصدی نشت یابی خطوط انتقال درمنطقه ۸ عملیات انتقال گاز

    مهر تبریز: مدیرمنطقه ۸ عملیات انتقال گاز گفت: با اقدامات پیشگیرانه برای انتقال پایدار گاز طبیعی، طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده بیش از ۴ هزار و ۵۱۲ کیلومتر از خطوط لوله های سراسری انتقال گاز درسال گذشته مورد نشت یابی قرار گرفت که نسبت به سال ۹۳، رشد ۱۹ درصد […]

 

 

مهر تبریز: مدیرمنطقه ۸ عملیات انتقال گاز گفت: با اقدامات پیشگیرانه برای انتقال پایدار گاز طبیعی، طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده بیش از ۴ هزار و ۵۱۲ کیلومتر از خطوط لوله های سراسری انتقال گاز درسال گذشته مورد نشت یابی قرار گرفت که نسبت به سال ۹۳، رشد ۱۹ درصد را نشان می دهد که از این مقدار خطوط نشت یابی شده ۵۸۵ کیلومتر مربوط به نشت یابی مجدد خطوط در نقاط پرتراکم می باشد .

به گزارش مهر تبریز: یداله بایبوردی افزود: با انجام دقیق عملیات نشت یابی و بررسی مستمر تاسیسات، ضمن افزایش راندمان وحفظ یکپارچگی خطوط گاز، از به وجود آمدن حوادث ناگوار و هدر رفت این سرمایه ملی جلوگیری بعمل می آید.

مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز مهمترین هدف از انجام عملیات نشت یابی را جلوگیری از به وجود آمدن سوانح، بهره برداری ایمن از گاز طبیعی و کاهش آلودگی های زیست محیطی عنوان کرد و اظهار داشت: پایش نشتی گاز به صورت روزانه و مستمر در طول سال جزو برنامه ریزی های سالانه محسوب شده و با تجهیزات مدرن و پیشرفته انجام می شود.

وی درادامه با تاکید بر اهمیت مقوله بازرسی فنی،اعلام نمود: در سال ۹۵ تعداد ۷۱۷ قلم  تجهیزات مربوط به اقلام مکانیکی در تاسیسات تقویت فشارگاز وهمچنین ایستگاههای اندازه گیری گاز،اعم ازمخازن ذخیره، مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی و هوایی و همچنین یک هزار و ۶۹ قلم از اقلام برقی در سال جاری بازرسی شده است.

بایبوردی همچنین خاطرنشان کرد: درکنار موارد ذکر شده بازرسی از سیستمهای حفاظت کاتدیک وشیرهای بین راهی نیز از دیگر اقدامهایی بود که طی سال گذشته به انجام رسید.

مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز مهمترین اهداف این مهم را جهت ارزیابی وضعیت موجود تجهیزات و در راستای ارتقای ضریب ایمنی و مشخص نمودن مکانیزم‌های تخریب بیان کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵