رهبر چچن و متحد پوتین: پس از اوکراین به لهستان حمله می‌کنیم
رهبر چچن و متحد پوتین: پس از اوکراین به لهستان حمله می‌کنیم

مهرتبریز-رمضان قدیرف، رهبر چچن و از متحدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت که قصد دارد پس از اوکراین، با هدف نازی زدایی و غیرنظامی سازی لهستان، به آن‌جا هجوم ببرد. به رغم درگیری‌های روسیه در اوکراین، آقای قدیرف مدعی است که جنگ اوکراین امسال به پایان می‌رسد. این متحد کلیدی کرملین روز دوشنبه با […]

مهرتبریز-رمضان قدیرف، رهبر چچن و از متحدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت که قصد دارد پس از اوکراین، با هدف نازی زدایی و غیرنظامی سازی لهستان، به آن‌جا هجوم ببرد. به رغم درگیری‌های روسیه در اوکراین، آقای قدیرف مدعی است که جنگ اوکراین امسال به پایان می‌رسد.
این متحد کلیدی کرملین روز دوشنبه با ذکر این که لهستان در نظرش هدف بعدی «نازی زدایی و غیرنظامی سازی» است در کانال تلگرام خود نوشت: «اگر پس از عملیات ویژه نظامی موفق در اوکراین روسیه به سراغ کشور بعدی نرود چه؟ به هرحال به نظر من لهستان هدف بعدی است. کتمان نمی‌کنم که قصد شخصی من تهاجم نظامی به لهستان است.»

«نازی زدایی و غیرنظامی سازی» اهدافی است که کرملین مکررا به عنوان دلیل تهاجم نظامی روسیه به اوکراین عنوان می‌کند.

استیون پیفر، سفیر پیشین ایالات متحده در اوکراین و کارشناس ارشد مرکز مطالعات آمریکا و اروپا در انستیتو بروکینگز می‌گوید: «فکر نمی‌کنم احتمال تهاجم نظامی روسیه به لهستان بالا باشد اما خوب صفر هم نیست.»
منبع: انتخاب

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵