روادید بین ایران و باکو لغو می شود
روادید بین ایران و باکو لغو می شود

مهر تبریز: معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از رایزنی با وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان به منظور بهبود و توسعه روابط گردشگری بین تبریز و باکو خبر داد.

 

به گزارش مهر تبریز، احمد حمزه زاده با اشاره به بازدید الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان و ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان از غرفه آذربایجان شرقی، بر تمایل باکو برای توسعه روابط گردشگری با ایران و به خصوص آذربایجان شرقی تأکید کرد.

وی افزود: آذربایجان شرقی به نمایندگی از ایران به همراه اردبیل، منطقه آزاد ماکو و بخش خصوصی تهران در نمایشگاه بین المللی گردشگری باکو با رویکرد معرفی تبریز، پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ در این نمایشگاه شرکت کرده بود.

حمزه زاده با تأکید بر اهمیت همکاری های تبریز و باکو در حوزه گردشگری، در دیدار با ابوالفضل قارایف بر لزوم رفع موانع موجود در راه توسعه روابط گردشگری تبریز تأکید کرد.

وی تصریح کرد: براساس رایزنی های صورت گرفته با وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان، طرف مقابل برای برقراری مجدد پروازهای مستقیم بین تبریز و باکو، و لغو روادید قول مساعد داده است.

حمزه زاده با اشاره به اشتراکات دینی، تاریخی، فرهنگی و زبان مشترک بین تبریز و باکو، شرکت در نمایشگاه گردشگری باکو را بهترین فرصت برای معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی و به خصوص گردشگری سلامت عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت نمایشگاه بین المللی گردشگری باکو تأکید کرد: ۲۵۰ شرکت از ۳۵ کشور جهان در این نمایشگاه حضور داشتند و شرکت آذربایجان شرقی در راستای معرفی تبریز ۲۰۱۸ به کشورهای حاضر در نمایشگاه باکو بسیاری ضروری بود.

وی از استقبال گسترده بازدیدکنندگان، به خصوص رسانه های باکو از غرفه آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: آذربایجان شرقی با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان، شهرداری تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز و نمایندگان بخش خصوصی از جمله آژانس های مسافرتی فلامینگو پرواز، آذرگشت ملکی، لایق تور و آلپ تور در این نمایشگاه حضور یافته بود.

معاون گردشگری اداره کل، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از پخش اقلام فرهنگی از قبیل پوسترهای گردشگری، سی دی و کتابچه به زبان آذری در نمایشگاه خبر داد و یادآور شد: تعدادی از آثار صنایع دستی استان به خصوص صنایع مرتبط با سفال و تابلو فرش به صورت نمادین برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده بودند.

گفتنی است، نمایشگاه بین‌المللی گردشگری باکو از ۱۹ تا ۲۱ فروردین ماه ۹۵ به مدت سه روز در شهر باکو برگزار شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵