اختصاص ۱۵ درصد برنامه های ثبت شده برای روز جهانی خاک به آذربایجان شرقی
اختصاص ۱۵ درصد برنامه های ثبت شده برای روز جهانی خاک به آذربایجان شرقی
مهرتبریز: مشاور رئیس سازمان، سخنگو و رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: 15درصد کل برنامه های ثبت شده در سایت فائو برای روز جهانی خاک به استان آذربایجان شرقی اختصاص دارد.

به گزارش مهر تبریز، وحید کاظم زاده در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه “خاک و آب ، منشاء زندگی” شعار امسال روز جهانی خاک بود گفت: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو) به مناسبت روز جهانی خاک در سال ۲۰۲۳ از کشورهای جهان خواسته بود تا رویدادهای خود را در سایت این سازمان ثبت کنند که در مجموع ۶ هزار و ۹۵۵ رویداد در سایت این سازمان در سراسر جهان ثبت شد.

وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی در روز جهانی خاک به یک شگفتی دست زد و موفق شد۱۰۵۱ رویداد برای روز جهانی امسال در سایت فائو ثبت کند.

مشاور رئیس سازمان، سخنگو و رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به ثبت ۳ هزار و ۱۷۰ رویداد در کشور، گفت: ۳۴ درصد ثبتی های کشور و ۱۵ درصد ثبتی های دنیا در سایت فائو به استان آذربایجان شرقی اختصاص دارد که این آمار نشان از عملکرد بی نظیر این استان در برگزاری هر چه باشکوه تر برنامه های هفته خاک و روز جهانی خاک است.

کاظم زاده در پایان سخنان خود گفت: از همه همکارانی که در برگزاری هفته خاک و روز جهانی خاک سخت کوشانه تلاش کردند نهایت سپاسگذاری را دارم و امیدوارم توانسته باشیم با برگزاری این رویداد قدمی هر چند کوچک در تبیین اهمیت حفظ خاک و آب به عنوان منشا حیات برداشته باشیم.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵