روند افزایشی نرخ مشارکت اقتصادی آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱
روند افزایشی نرخ مشارکت اقتصادی آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱

مهرتبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی فصل پاییز سال جاری استان ۴۰٫۸ درصد و نسبت به فصول گذشته سال دارای روند صعودی بوده است. به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی، محمد فرشکاران صبح امروز در دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بر ضرورت تنظیم روابط کار، بازار […]

مهرتبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی فصل پاییز سال جاری استان ۴۰٫۸ درصد و نسبت به فصول گذشته سال دارای روند صعودی بوده است.
به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی، محمد فرشکاران صبح امروز در دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بر ضرورت تنظیم روابط کار، بازار و قیمت ها تاکید و اظهار کرد: باید نقش بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی باز هم تقویت شود.
وی افزود: روند افزایشی نرخ مشارکت اقتصادی استان آنهم در این شرایط تحریمی نشان می‎دهد در یک سال گذشته دستگاه های اجرایی عملکرد مناسبی داشته اند که جای تقدیر دارد.
فرشکاران مدعی شد: تفکر تجاری و صنعتی از دیرباز در مردمان آذربایجان نهادینه بوده و بخش خصوصی اینجا همواره فعال است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی اذعان داشت: لازم است فعالان اقتصادی در جهت پر کردن ظرفیت های خالی و افزایش راندمان تولید در صنعت استان تلاش کرده و سرمایه گذاری ها نیز در این جهت هدایت شود.
وی ادامه داد: بالغ بر چهار هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی در استان فعالیت می‌کنند که بخش عمده این واحدها، یعنی حدود ۹۵ درصد کوچک و متوسط محسوب می‎شوند؛ اما دپوی زیاد تولیدات نشان می دهد ارزش تمام شده تولید کالا بالا بوده و از طرف دیگر بازار فروش محصولات آنچنان که باید فعال نیست.
فرشکاران در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: در مورد تملک دارایی های سرمایه ای و تامین و تجهیز دستگاه های اجرایی در حد امکان تلاش کرده و حمایت های لازم را به عمل خواهیم آورد.
در این دیدار حسین فتحی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی به ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال و تولید استان و بیان مسائل موجود پرداخت.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵