روند مبارزه با اعتیاد در استان، از نظر مردم رضایت‌بخش است
روند مبارزه با اعتیاد در استان، از نظر مردم رضایت‌بخش است

مهرتبریز: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه اقدامات و فعالیت های انجام شده در استان در راستای مبارزه با اعتیاد، بیش از تکالیف کشوری بوده و تمامی این اقدامات و موفقیت ها، ناشی از دلسوزی و هماهنگی تمامی مدیران مربوطه و به ویژه استاندار محترم می باشد.

به گزارش مهرتبریز،محمدعلی نصرتی در جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، با بیان اینکه علی رغم اقدامات انجام شده، هنوز در این حوزه مشکل داریم، افزود: براساس نظرسنجی های انجام شده، بحث اعتیاد در سال ۹۳، دومین، در سال ۹۴، سومین و در سال ۹۵، چهارمین آسیب اولویت دار استان بود که این آمار حاکی از رضایت بخش بودن اقدامات انجام شده از نظر مردم است.

وی با اشاره به برگزاری بسیاری از جلسات مهم فرهنگی و اجتماعی کشور در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: در یکی از این جلسات، رهبر انقلاب پس ازارائه گزارش عملکرد استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر، فرمودند که “منظور من همین نوع مبارزه و پیشگیری است”.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، هزینه‌ها و خسارات ناشی از مواد مخدر را بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال اعلام کرد و گفت: تلاش ما بر اجتماعی و علمی تر کردن مبارزه با مواد مخدر متمرکز شده است و با این اقدامات باید تلاش کنیم برخی عوامل مسئول در قضیه را از انفعال و بی تفاوتی خارج کنیم.

نصرتی تصریح کرد: نباید بعد از بروز اتفاق در جامعه به فکر برخورد با آن باشیم بلکه باید آحاد مردم و اقشار مختلف جامعه را نسبت به موضوع حساس و از حوادث پیشگیری کنیم.

وی در بخشی از سخنان خود با تاکید بر لزوم تلاش بیشتر دانشگاه ها در زمینه مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: به جرات می گویم که به عملکرد دانشگاه ها، نمره قبولی نمی دهم چرا که نتوانسته اند در زمینه مقابله با مشکلات مختلف اجتماعی، وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی بر لزوم استفاده از فضای مجازی و با رویکرد علمی، فرهنگی و اجتماعی برای آگاه سازی جوانان از مضرات مصرف مواد مخدر گفت: دشمن، جنگ تمام عیار خود را از طریق همین فضا بر علیه ایران اسلامی آغاز کرده است و ما نیز باید از همین طریق به مقابله با آنان بپردازیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی همچنین از انهدام باند تهیه و توزیع شیشه در استان توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) خبر داد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی هم در این نشست اعلام کرد: برنامه های گرامی داشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در استان، به مدت یک هفته از پنجم تیرماه برگزار می شود.

حسن استوارآذر اظهار کرد: این مناسبت ها بهانه ای برای ارائه گزارش عملکرد و تجدید قوا برای اهتمام بیشتر در زمینه مبارزه با مواد مخدر است.

وی تصریح کرد: انتظار داریم دستگاه های اجرایی در کنار برنامه های روتین خود، برنامه های این هفته را به صورت غنی‌تر و با نگرش خلاقانه برگزار کنند.

استوارآذر گفت: مخاطبان اصلی ما جوانان هستند و باید سعی کنیم با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و برگزاری برنامه های تبلیغی، این قشر را نسبت به مضرات خانمان سوز مواد مخدر بیش از پیش آشنا کنیم.