رونمایی​از المان شهری​و لوح ثبتی​باقلوای​سنتی​گوگان
رونمایی​از المان شهری​و لوح ثبتی​باقلوای​سنتی​گوگان

مهرتبریز-رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تبریز از رونمایی المان شهری و لوح ثبتی باقلوای سنتی گوگان خبر داد. به‌ گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ رامین اسبقی روز یکشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰ ضمن اعلام این خبر گفت: «طی مراسمی المان شهری و لوح ثبتی باقلوای سنتی گوگان که یکی از مواریث ناملموس ارزشمند […]

مهرتبریز-رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تبریز از رونمایی المان شهری و لوح ثبتی باقلوای سنتی گوگان خبر داد.

به‌ گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ رامین اسبقی روز یکشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰ ضمن اعلام این خبر گفت: «طی مراسمی المان شهری و لوح ثبتی باقلوای سنتی گوگان که یکی از مواریث ناملموس ارزشمند این منطقه است با حضور فرماندار شهرستان آذرشهر رونمایی شد.»

رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تبریز، ادامه داد: «باقلوای سنتی گردو و بادام از شیرینی‌ جات تاریخی شهر گوگان با قدمتی بیش از ۱۰۰ سال است که از دیرباز در ایام عید سعید نوروز باستانی با استفاده از تنورهای سنتی منازل پخت می‌شود.

​اسبقی، اظهار داشت: «این محصول بدون افزودنی نگهدارنده بوده و دارای ماندگاری بیش از دو ماه در شرایط عادی و بیش از شش ماه در شرایط استفاده در یخچال است. قابل‌ذکر است این شیرینی در سال ۱۳۹۴ به شماره ۱۱۸۸ در فهرست آثار ناملموس میراث ‌فرهنگی ثبت ملی شده است.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵