زوج جوان تبریزی یاور مستضعفین در شب یلدای ۱۴۰۰
زوج جوان تبریزی یاور مستضعفین در شب یلدای ۱۴۰۰

مهرتبریز-شاید دست تقدیر، این گونه رقم زد که با همت زوج جوان تبریزی شاهد خنده و شادی دل های کودکانه چشم انتظار خانه های محرومین باشیم تا سفره های آنان نیز برای چند صباحی پر برکت باشد. آری دست همت جوانان تبریزی بلند و پر افتخار است، چون بلندای خورشید بر پهنای این سرزمین، که […]

مهرتبریز-شاید دست تقدیر، این گونه رقم زد که با همت زوج جوان تبریزی شاهد خنده و شادی دل های کودکانه چشم انتظار خانه های محرومین باشیم تا سفره های آنان نیز برای چند صباحی پر برکت باشد.

آری دست همت جوانان تبریزی بلند و پر افتخار است، چون بلندای خورشید بر پهنای این سرزمین، که زیستن را از وجود خویش نثار خدمت به خلق می کنند و به ما یاد می دهند که دنیا و زندگی، وقتی قشنگ است که همه در آن شاد و مسرور باشند.


در آستانه شب یلدا و با توجه به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور ، هستند کسانی که به فکر ثبت بهترین لحظه ها برای خانواده های کم بضاعت هستند، به همین منظور، به سراغ زوج خیر جوان تبریزی بنام آقای مددی و خانم کشاورز رفته ایم تا پای صحبت ها و حرف های ناگفته این عزیزان بنشینیم.


آقای حسین مددی متولد ۱۳۶۵ و خانم کشاورز متولد ۱۳۷۰ ، که در سال ۱۳۸۸ ازدواج کرده اند ، از همان روزهای تشکیل زندگی مشترک ، دغدغه مشترکی در زمینه کارهای خیر و کمک به محرومین داشتند که همین تفکر مشترک باعث شد تا پس از سالها خدمات دواطلبانه ، در سال ۱۳۹۸ ، گروه جهادی همای رحمت را در بخش بانوان و آقایان ، تشکیل دهند.

* توزیع ۱۴۰ بسته معیشتی به مناسبت شب یلدا

حسین مددی ، مسئول گروه جهادی همای رحمت تبریز گفت : برای شب یلدا و در حد وسع و توان خود ، توانستیم حدود ۱۴۰ بسته معیشتی تهیه و با شناسایی خانواده های نیازمند در حاشیه شهر ، توزیع کنیم.


مسئول گروه جهادی همای رحمت ، با تقدیر از خیرین ، مردم و اعضاء گروه جهادی گفت : در تهیه این بسته های معیشتی ، بنیاد علوی هم به ما در قالب اهداء برنج ، کمک کرد.

رساندن کمک های مؤمنانه به دست نیازمندان واقعی ، با حفظ کرامت انسانی

وی در ادامه این گفت و گو با اشاره به اینکه باید کمک های خیرخواهانه به دست نیازمندان واقعی برسد گفت : در گروه جهادی همای رحمت ، با کمک معتمدین محلی و دیگر گروههای جهادی ، سعی میکنیم که این کمک ها ، با حفظ کرامت انسانی به دست نیازمندان واقعی برسد.

​در این راستا خیرین عزیز در جهت تداوم حرکت خیرخواهانه می توانند کمک های نقدی خود را جهت تهیه ارزاق به شماره حساب ۶۲۷۳۸۱۷۰۱۰۰۶۷۰۹۲ بنام گروه جهادی همای رحمت واریز کنند.

* اجرای برنامه های مختلف در اعیاد و مناسبتهای مذهبی

مددی با بیان اینکه در طول سال و در مناسبتهای مختلف ملی _ مذهبی، توسط خیرین و جوانان گروه جهادی همای رحمت، هم بسته های معیشتی و هم بسته های گوشت گرم و غذای گرم ، توزیع می شود، گفت : کار فرهنگی و خیرخواهانه ، تعطیل بردار نیست و برای اینکه تأثیر خود را در بطن جامعه بگذارد ، باید به شکل مستمر ادامه داشته باشد.

* ارتباط گیری گروههای جهادی، یک ضرورت است

مددی در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به تأکید و فرمایش مقام معظم رهبری در مورد ارتباط با گروههای جهادی با یکدیگر گفت : مقام معظم رهبری فرموده اند که ؛ گروههای جهادی باید به ارتباط گیری با یکدیگر و ارتباط با دستگاههای قادر بر پشتیبانی بپردازند بی آنکه دچار ارتباط های اداری مرسوم و دست و پاگیر شوند.

* با قطره قطره کمک های مردمی ، کارهای بزرگی انجام می شود

خانم کشاورز ، مسئول بانوان گروه جهادی همای رحمت تبریز هم در این گفت و گو با اشاره به قدرت کمک های مردمی و خودجوش گفت : با قطره قطره کمک های نقدی و غیر نقدی مردمی ، می توان کارهای بزرگی انجام داد و ما همین کار را در گروه جهادی همای رحمت تبریز ، انجام می دهیم.