تاریخ انتشار : سه‌شنبه 4 سپتامبر 2018 - 16:54
کد خبر : 9498

سازمان میراث فرهنگی کشور را از اقتصاد تک محصولی نجات دهد/ از ظرفیت ۲ میلیون توریسم زیارتی در کشور استفاده شود

سازمان میراث فرهنگی کشور را از اقتصاد تک محصولی نجات دهد/ از ظرفیت ۲ میلیون توریسم زیارتی در کشور استفاده شود

مهر تبریز-اعضای فراکسیون زنان مجلس بر لزوم نظارت جدی بر مرمت، حفظ و صیانت از آثار ملی تاکید کردند.

مهر تبریز-اعضای فراکسیون زنان مجلس بر لزوم نظارت جدی بر مرمت، حفظ و صیانت از آثار ملی تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت , نشست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۱۳ شهریور) با حضور علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

اولادقباد: سازمان میراث فرهنگی به موضوع خارج شدن این آثار از موزه ها حساسیت خاصی داشته باشد

فریده اولاد قباد در این نشست با بیان اینکه دغدغه سازمان میراث فرهنگی، دغدغه بانوان فراکسیون زنان مجلس است، گفت: یکی از وظایف نمایندگان علاوه بر قانونگذاری نظارت بر حُسن اجرای قانون همانند قانون برنامه ششم توسعه است و در بخشی که نیاز باشد به عنوان پیگیر مطالبات مردم در تمامی بخش ها اقدامات لازم را انجام می دهد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی می تواند پیشنهادات خود را به سازمان برنامه و بودجه ارائه دهد، تصریح کرد: مجلس نیز می تواند پیگیر مطالبات سازمان میراث فرهنگی در زمان بررسی بودجه در مجلس باشد.

وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی باید بر موضوع حفظ و صیانت از آثار ملی توجه ویژه ای داشته باشد و به موضوع خارج شدن این آثار از موزه ها حساسیت خاصی داشته باشد.

اولادقباد با تاکید بر اینکه باید نظارت جدی بر مرمت، حفظ و صیانت از آثار ملی شود، یادآور شد: باید از زنان توانمند و باتجربه در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیشتر استفاده شود و سهم زنان را با توانمندسازی آنها برای ارز آوری کشور افزایش دهیم.

وی افزود: باید اقتصاد کشور از وابستگی به نفت رها شود و همانگونه که تمامی کشورهای دنیا به سمت و سوی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر حرکت می کنند، ایران نیز باید از این ظرفیت استفاده کند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود ۲ میلیون توریست زیارتی به شهرهای زیارتی کشور وارد شده اند، تصریح کرد: باید مراقب بود که حواشی در این باره ایجاد نشود و از ظرفیت توریسم خارجی در کشور استفاده شود، البته باید سعی شود که آثار ایران در ابتدا برای ایرانیان به نمایش گذاشته شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ترکیه هیچکدام از منابع ایران را ندارد اما با ایجاد زیرساخت ها درآمد خوبی در حوزه گردشگری ایجاد کرده است، گفت: سازمان میراث فرهنگی می تواند کشور را از اقتصاد تک محصولی نجات داده و فراکسیون زنان نیز از سازمان میراث فرهنگی در این راستا حمایت می کند.

چنارانی: سازمان میراث فرهنگی در راستای برنامه های تعیین شده حرکت کند

هاجر چنارانی در این نشست گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در راستای برنامه های تعیین شده حرکت کند و در این راستا آمار و ارقام ارائه دهد.

ربیعی: نقش گردشگری را باید در حوزه توسعه اقتصادی مشاهده کرد

خدیجه ربیعی نیز در این نشست با بیان اینکه هدف از برگزاری این جلسات هم اندیشی برای هم افزایی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی است، افزود: باید نقش گردشگری را در حوزه توسعه اقتصادی مشاهده کرد که می توان با برنامه ریزی های دقیق تر نیز به نقطه مطلوب دست یافت.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ماده ۱۰۰ برنامه ششم توسعه تاکید شده که زیرساخت های گردشگری با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی توسعه یابد، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی چه میزان توانسته در این حوزه سرمایه های بخش خصوصی را جذب کند؟

وی ادامه داد: شهرستان بروجن از حداقل زیرساخت ها در حوزه گردشگری برخوردار است که اگر در حوزه زیرساخت ها برنامه ریزی و سرمایه گذاری وجود نداشته باشد، نمی توان به توسعه دست یافت.

مافی: زیرساخت های گردشگری در بسیاری از شهرها صفر است

پروانه مافی نیز در این نشست با بیان اینکه امروزه بحث گردشگری و خلق ثروت از حوزه گردشگری بسیار بیش از انرژی های تجدیدناپذیر مطرح است، گفت: در بسیاری از شهرها زیرساخت های گردشگری صفر است، لذا باید سرمایه گذاران را در این حوزه جذب کرده و ضمانت ها را برای سرمایه گذاری ایجاد کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید برای توسعه اشتغال گردشگری را توسعه داد، افزود: باید به سمت و سویی حرکت کرد که گردشگری جایگزین منابع فسیلی شود.

تاج الدین: سازمان میراث فرهنگی باید از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه گردشگری استفاده کند

ناهید تاج الدین در این نشست با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی باید از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه گردشگری استفاده کند، ادامه داد: باید تسهیلاتی که توسط سازمان به بانوان برای ایجاد بازارچه های صنایع دستی ارائه می شود، شفاف سازی شود تا بانوانی که در روستاها مشغول به فعالیت هستند بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خواستار تخصیص بودجه به یکی از روستاهای حوزه انتخابیه اش جهت توسعه کامل صنعت گردشگری در این روستا شد.

آقاپور: عدم درج مهر در پاسپورت گردشگران خارجی از اقدامات خوب در حوزه توسعه گردشگری

معصومه آقاپور نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از اقدامات خوبی که در حوزه توسعه گردشگری صورت گرفته، عدم درج مهر در پاسپورت گردشگران خارجی است، گفت: برای توسعه زیرساخت های گردشگری باید قیر رایگانی که وزارت راه و شهرسازی در اختیار استان ها قرار می دهد، سریع تر به استان های سردسیر اختصاص یابد تا بتوانند در این حوزه فعالیت های لازم را داشته باشند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید شهرداری ها موظف شوند که غرفه های صنایع دستی با ۵۰ درصد تخفیف در اختیار بانوان قرار دهند، تصریح کرد: در واقع شهرداری ها قسمت های خوب بازارچه های صنایع دستی را در اختیار بانوان قرار نمی دهند یا قیمت بالایی از آنها بدین منظور دریافت می کنند./

print

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.